Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • tehotenstvo

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň prosím vás dobrala som minuly mesiac hak urobila som test bol pozitívny a D es som začala mierne špiniť a krvácať čo tompeosim môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už tento mesiac neužívali hormonálnu antikoncepciu a mali ste nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa nedá vylúčiť. Príčin špinenia môže byť viacero. Tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny, napríklad aj v čase ovulácie. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • K menzesu

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň dakujem za vašu odpoved a chcem sa opýtať, ak by tento mesiac prišlo bez menzesu minuly cyklus k ovulácii bolo by tehotenstvo možné ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku v čase ovulácie sa tehotenstvo vylúčiť nedá.

 • Zúfalosť

  , Autor: L&M

  Dobrý deň prajem,
  Od marca 2022 nemám menštruáciu. Prišla som o ňu po podaní tretej dávky vakcíny Modernou. Nikdy predtým som s menštruáciou problém nemala. Nemám ani len po štyridiastke a ešte ďaleko pred ňou.. Každý mesiac musím chodiť na vyvolávaciu injekciu Agolutin. Iné lieky a čapíky vyvolávačiek nemôžem používať kvôli intolerancií na laktózu a alergii na sóju. Deti tiež ešte nemám a už prestávam mať nádej, že ich aj budem mať hoc navštevujem reprodukčné centrum. Chcem sa s vami poradiť. Moje výsledky nie sú dobré:
  TSH - 0,991
  DHEA-sulfát v sére - 2,620
  Progesterón v sére - 0,987
  Prolaktín v sére - 6,85
  FSH v sére - 11,800
  AMH - 0,244
  LH - 6,030
  Estradiol v sére - 431

  Reprodukčná imunológia:
  anti-annexin v screen - 53,76

  Viete mi vy prosím vysvetliť ako som na tom? Nikto mi to poriadne nevysvetlil. Veľmi ma trápia aj neskutočné bolesti brucha v podstate ich mám non stop odkedy som prišla o menštruáciu. Posledný mesiac sa už pridali aj bolesti pŕs. Začínam mať fakt strach o seba, aby z toho nevzniklo niečo zdravotne zlého. Nijako ma nelieči gynekológ a ani v reprodukčnom centre. Neberiem žiadne lieky. Som zúfala z tejto situácie. Zaujíma ma úprimne váš názor a čo nejaká liečba? Aké sú možnosti? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa výsledkov vyšetrení ste adeptom na IVF. Jednoznačne je u Vás vhodné riešiť tehotenstvo cestou centra asistovanej reprodukcie. Ak nie ste spokojná s prístupnom Vášho obvodného gynekológa, či centra asistovanej reprodukcie, ktoré navštevujete, máte právo na zmenu obvodného gynekológa, ako aj centra asistovanej reprodukcie. Nepoznám však všetky informácie, nálezy, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • tehotenstvo alebo iny problem?

  , Autor: Lucka1994

  Dobrý deň,

  poslednú menštruáciu som mala 3.11 ( cca 2-3 dni)- cyklus cca 29-31 dni .
  Posledný styk 13.11 a dni predtým ( neberiem HAK, prerušovaná metóda)
  Od 14.11 som bola chorá doma, prechladnutie- dutiny.
  Od asi 18.11-19.11 ma doteraz dosť výrazne bolí pod bruško + je extrémne nafúknuté ( ovela viac ako pred ocakavanou menstruaciou) , iné ťažkosti špinenie, vytok, bolest prs, bolest pri moceni- nemam.
  Neviem či to môžem pripisovať tehotenstvu, dnes ráno 25.11 som si robila digi test clear blue- negativ, z ranneho mocu.
  Neviem ci mozem mat iny gynekologicky problem a kedy pripadne vyhladat lekara, pretoze som sa mala dat zaockovat prvou davkou vakciny proti HPV, ktoru mam uz kupenu, bolo mi to odporucene, kedze mam problemy, len v tejto situacii neviem co somnou moze byt a necitim sa 100% v poriadku.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti platí, že ak sa necítite úplne v poriadku, očkovanie je vhodnejšie odložiť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Genitalne bradavice v tehotenstve

  , Autor: zufalam

  Dobrý deň chcem sa spýtať už pred tehotenstvom som mala problém s geniálnymi bradavicami ktorych som sa síce zbavila ale v teraz v tehotenstve sa mi objavili znova momentálne som v 32tt mám ich cca 5 . Gynekologička mi povedala že ona by s ich odstránením pockala až po pôrode že ak ma moc neobťažujú. Alergologicka mi zas odporúčala odstrániť. Celé tehotenstvo cítim diskomfort a vnútornú nepohodu keďze stále na to myslím že mám niečo take dole taktiež sa bojím kvôli tomu aj oholiť že čo ak si nejakú odrezem. Moja otázka znie objednala som sa odstránenie laserom myslite že to je v mojom štádiu bezpečne pre bábätko ? Nehrozí náhodou nejaká infekcia alebo niečo čo by mohlo ohroziť tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lokálne ošetrenie laserom nemá na tehotenstvo vplyv. V závislosti od štádia a rozsahu sa musí stanoviť aj spôsob pôrodu. Nevidel som nález, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorý sa Vám vedia najlepšie a najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Cysta a meškajúci menues

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň minuly mesiac som mala normálne ovulqciu aj menzes, tento mesiac mi mešká menzes 7 dni a mám funkčnú cystu 2,7cm.. môžem byt tehotná je možné že ide o žlté teliesko ? Lebo mi lekárka pvoedala že sa cysta tvorí v tehotenstve môžem to byt to? Akebo ak nie ako dlho môže meškať menzes a je to ok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk a tehotenstvo nie je vylúčené, môže sa jednať aj o tehotenské žlté teliesko. Rovnako tak sa môže jednať o dominantný folikul, či zakrvácané žlté teliesko, ale aj iný druh cysty. Pre jednoznačné potvrdenie, či vylúčenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG. Príčin meškania menštruácie však môže byť viacero. Nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.