Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Lu ka

  Dobrý deň,
  prosím Vás, mám cca 13 dní po menzese, no včera ma dosť silno začalo bolieť v podbrušku, väčšinou na pravej strane, ale dnes ráno aj na ľavej.. Taktiež ma pobolievajú prsia, kríže.. Nerozumiem tomu, nikdy predtým sa mi to nestalo.. Beriem aj Teylu, už niekoľko mesiacov.. Krúžok si mám vybrať až o 2 týždne a menzes dostať o 3..
  Prosím Vás, čo by to mohlo byť?
  Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Za predpokladu, že žena nepoužíva hormonálnu antikoncepciu, v akejkoľvek forme, dochádza k ovulácii na 14.-16. deň cyklu, čo môže byť sprevádzané bolesťami v podbrušku, najmä na jednej strane. Ak máte zavedenú Teylu, vaječníky by mali byť tlmené a k ovulácii nedochádza. Môže sa jednať o vedľajšie, či nežiadúce účinky hormonálneho krúžku. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Bambuľka z

  Dobrý večer prajem
  Chcem sa opýtať či sú nejaké príznaky toho že môžem mať cistu, stáva sa mi že pri pohlavnom styku s manželom pociťujem prudku až ostrú bolesť v podbrušku, pričom následne musíme pohlavný styk prerušiť aby sa mi bolesť upokojila, zvykne sa mi bolesť vrátiť aj ráno, takým ostrým pichnutím kedy musím aspoň päť minút počkať kým mi to prejde. Som po troch spontánnych pôrodoch. Bola som s tým problémom aj u svojho lekára ale pomoci som sa bohužiaľ nedočkala. Odbil ma s tým že ak má to teraz neboli tak to nemám riešiť že tam má horšie prípady a poslal ma preč, bez žiadnych vyšetrení. Od vtedy som u neho viac nebola a mám menšiu nedôveru voči lekárom že ma zase pošlú preč. Preto vás prosím o radu ako túto situáciu riešiť a čo by mi mohlo tieto bolesti spôsobovať. Menštruáciu som mala vždy pravidelnú až teraz po treťom pôrode sa mi trošku zmenila tým že mi vždy nastúpi ináč a aj bolesti sa začali prejavovať po treťom pôrode, ktorý som mala v decembri 2019. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite je u Vás potrebné gynekologické vyšetrenie, vrátane gynekologického palpačného a ultrazvukového vyšetrenia, bez ktorého sa nedá ďalej pohnúť. Takto sa Vám, bohužiaľ, neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nie ste spokojná s Vašim aktuálnym obvodným gynekológom, máte samozrejme právo na zmenu lekára. Odsledujte si to.

 • meškanie

  , Autor: majo456

  Dobrý vecer. S priatelkou sme mali sex s ochranou ale priatelka este nedostala menzes a meška jej 4 dni. Ma citlive prsia a miernu bolest v podbruškú. Tak sa vas chcem spytat čo to môze znamenat, alebo je nejaka šanca o tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Opisované bolesti pŕs a podbruška sú bežnou súčasťou predmenštruačného syndrómu. Je možné, že sa menštruácia priateľke dostaví do niekoľkých dní.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý den, pan doktor, z kultivácie mi boli potvrdené enterobaktérie. Pociťovala som bolesti v podbrušku a mala som vodnatý výtok. Dostala som dalacin krém. Počas užívania sa to trochu zmiernilo, ale znova pociťujem bolesť v podbrušku a vodnatý výtok. Dokonca prvýkrát som mala krvavé špinenie počas ovulácie. Môžem si kúpiť niečo voľnopredajné, kým navštívim znova gynekológa po sviatkoch? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bola nasadená liečba podľa výsledkov citlivosti na vykultivované baktérie, liečba by mala byť účinná. Môže sa u Vás jednať o poruchu vaginálnej mikroflóry vplyvom antibiotík. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné aj tak navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, pociťujem bolesti v podbrušku už niekoľko dní, z výteru boli potvrdené enterobaktérie. Krvný obraz a crp je v poriadku. Odmenštruovala som takisto bez problémov. Medzitým mi vyšiel aj pozitívny SIBO test, v dôsledku čoho mám problémy s trávením. Môže mať výskyt enterobaktérii v pošve súvis s tým baktériálnym prerastaním čreva? A takisto môže bolesť v podbrušku súvisieť s nálezom v pošve (enterobaktérie)? Je to potrebné preliečiť antibiotikami?Momentálne užívam Normix od alergológa. Gynekológ mi dal Dalacin, vaginálny krém. Môžem to užívať súčasne? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané bolesti môžu a nemusia byť gynekologického pôvodu. Pri náleze bakterií v pošve postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Enterobaktérie sú baktérie, ktoré sa nachádzajú v čreve normálne. Pri ich zanesení napríklad do pošvy môžu spôsobovať ťažkosti, bolesti, výtok, pálenie, … Preparáty môžete užívať súčasne.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Eris

  Dobrý deň, posledné dva dni pociťujem slabšiu pichľavú bolesť na začiatku močenia. Po gyn.stránke necítim problémy. Pred niekoľkými týždňami som bola aj na gyn.vyšetrení aj so sono vyšetrením. Vsetko bolo ok. Pri pretrvávaní problémov , samozrejme , navštívim urologa, chcem sa však opytat, či pri vyšetrení a USG vidí gynekológ aj močový mechúr. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vidíme aj močový mechúr. Na USG však nevidíme prípadný zápal močových ciest. Odporúčam pitný režim, aspoň 2-3 litre tekutín denne, urologický čaj. Pri pretrvávaní ťažkostí je potrebné vyšetrenie cievkovaného moču a urologické vyšetrenie.