Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,786 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruacia

  , Autor: Hdheineg

  Prajem pekní deň. Chcem poprosiť o radu. Pred štirmi dnami som mala silne bolesti v pravom vaječniku. Bolest bola silna bodava aš krčovita. Na druhi den, ma začalo palyť, svrbieť v pošve, na treti deň ma k tomu začalo aj bolieť pri močeni. Menštruačni ciklus mavam každych 24 až 25 dni. No teras pri tychto ťažkostiach som začala z krvacanim na 20 deň. V minulosti po ženskej stranke som mavala problemi, da sa povedať, že už od svojej puberty. Časte cisty, bolestive menštruacie, nedavno dlhe krvacanie ktore bolo treba zastavit liekmi a v prsniku hrčku. Chcem poziadat o radu či sa to neako da riešiť a čo za tym je. Vopred dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí a špinenia môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vysoká sliznica mat.

  , Autor: Radošina

  Dobrý deň, mám 55 rokov a už rok nemám menštr. 11.5. som bola na preventivnej pr.Moja gynekologička mi povedala,že mám polyp a vysokú sliznicu maternice a dostala som injekciu na spustenie menštr. Po injekcii som mala 14 dní bolesti celého tela aj chodiť bol problém. Na 15 deň som dostala menštr. Bolo to potrebné takto vyvolávať menštr.? Mám súhlasiť s dalšou hormonálnou liečbou ,kiretažou keď už som mala konečne pokoj s menštruáciou a keď som preživala 5 rokov dozadu peklo žiadne riešenie nebolo len vydržať ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste v období perimenopauzy, obvodný gynekológ Vám chcel pomôcť vyhnúť sa kyretáži a tak Vám bola menštruácia vyvolaná. Ak bude nález polypu v dutine maternice, ako aj vyššia sliznica, pretrvávať aj po skončení menštruácie, bude potrebné realizovať hysteroskopiu s frakcionovanou kyretážou.

 • Vytok

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň ale ta menstruacia mi meškala už aj pred tým ako som začala užívať tie lieky čiže ona mi meškala aj pred užívaním liekov ako som spomínala vyššie začalo to takým svrbením zo spodu potom meškaním menštruácie a do toho ten biely vytok a do dnes sa mi menstruacia nedostavila ktomu som začala mať bolesti prsníkov a strašne bývam unavená a mam zmenu vykyvy nálad a chcem sa spýtať viete mi povedať či sa také príznaky nezačínajú keď mam mykozu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevylučujem, že máte vaginálnu infekciu, prípadne aj infekciu vnútorných pohlavných orgánov. Nepoznám ani ďalšie okolnosti a informácie. Bez vyšetrenia sa Vám naozaj neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak chcete problém riešiť, návšteve gynekológa sa nevyhnete.

 • Belavý vytok

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň ja som zo začiatku mala najskôr svrbenie zo spodu potom bolesti pri pohlavnom styku a nakoniec mi to skončilo tým belavým vytokom ale ako som spomínala vyššie ja mam aj pri pohlavnom styku aj bolesti také pichave. Chcem sa spýtať keď užívam tie vaginálne tabletky mala by som sa vyhýbať pohlavnému styku? A je možné žeby mi pri dajakej infekcii meškala menstruacia??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas aplikácie vaginálnych probiotík je možné praktizovať pohlavný styk, najvhodnejšie je však dodržať odstup medzi zavedením vaginálneho probiotika, preto je najvhodnejšie si zavádzať vaginálne probiotikum večer pred spaním. Ak si však aplikujete vaginálne preparáty predpísané gynekológom, je vhodnejšie počas vaginálnej liečby nepraktizovať pohlavný styk. Áno, jednou z možných príčin meškania menštruácie je aj užívanie liekov. Ako som Vám však už písal, bez vyšetrenia sa nedá takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Daria34

  Dobrý deň chcem sa opýtať mešká mi uz par dni menštruácia a robila som test dnes vyšiel mi ze som tehotná ale os včera ma hrozne bolesti krížov a strašne bodový bolesť brucho a spinie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačné pobolievanie podbruška, či krížov sa v začiatkoch tehotenstva môžu vyskytovať. Čo sa týka špinenia, do 16. týždňa tehotenstva je soinenie pomerne časté, najmä špinenie do hneda. Súvisí to s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia po kyretazi

  , Autor: Nikola2112

  Dobrý deň,

  v stredu 26.4.2023 mi robili kyretaz v 12tt, zistili, že nebije srdiečko. Priebeh bez problémov, ale od 2.5.2023 som začala krvácať, uplne ako menstruacia, len silnejšia. Je možné, že moja menštruácia prišla už po 1 týždni? Všade som čítala, že 4 až 6 týždňov.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po zákroku môže trvať 7 až 10 dní a môže mať charakter menštruácie. Následne sa menštruácia dostaví 4 až 6 týždňov od zákroku. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní krvácania viac ako 10 dní od zákroku, prípadne pri iných ťažkostiach súvisiacich so zákrokom navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.