• Črevná viroza a krvacanie

    , Autor: Krsamkova

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, som tehotná v 8tt a dostala som črevnú virozu, počas nej som začala mierne krvácať co trvá aj po viroze. Mohla som z virozy potratiť alebo mi následkom tlaku popraskali nejaké žilky? Špinila som aj predtým to prestalo a môj gynekolog povedal, že dieťa je v poriadku a zatiaľ si to nemám všímať. Len teraz sa to vrátilo a ma to o trochu inú intenzitu.

    Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva najčastejšie súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Nemusí to mať súvis s virózou. Užívať môžete Ascorutin 3x1 tabletku denne. Ak boli vyšetrenia, ako aj USG v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Užívať môžete tehotenské vitamíny pre I. trimester. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.