• Kolko dní trvá krvácanie po potrate

    , Autor: Lenya

    Dobrý deň, prosím Vás som 13 dní po kyretaži MA v 9tt. A asi 8 dni mam mierne špinenie, slabe krvácanie. Na sone bolo zistené že ešte niesom uplne vyčistena, preto špinim, lebo sa ešte sama čistim. Prosím Vás toto špinenie bude trvať až do prvej menštruácie ? Alebo by už malo prestať.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, špinenie po kyretáži by malo trvať do 7 - 10 dní od výkonu. Ak sú ešte prítomné v dutine reziduá, teda zvyšky choriónu, či koagulá, treba to odsledovať. Môže Vám byť podaný Methergin na stiahnutie maternice. Je potrebné to odsledovať. Ak však bude špinenie, či krvácanie pretrvávať, bude sa musieť dutina maternice poodsávať a dokyretovať. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani USG nález, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde bol výkon realizovaný.