• Testosterón

    , Autor: anne56

    Dobrý deň, berie sa v tehotenstve nejaký test Na hladinu testosterónu z krvi? Co hrozí bábätku pri zvýšenom testosterone ?

    Dobrý deň, počas tehotenstva sa hladina testosterónu začne zvyšovať, keď sa objaví ďalší orgán, ktorý ho produkuje a to placenta. Určité množstvo hormónu vylučuje aj samotný plod. Ak žena čaká chlapca, potom bude jej hladina testosterónu o niečo vyššia, ako keby bola tehotná s dievčaťom. V tehotnosti je činnosť vaječníkov plne utlmená a testosterón neprodukujú. Avšak inak je to s nadobličkou. Preto je rozdiel, či máte zvýšený testosterón alebo dihydroepiandrosténsulfát (DHAS). Testosterón je z vaječníkov a nemusíte sa liečiť, DHAS je z nadobličky a vtedy by bola vhodná konzultácia endokrinológa.