• Nafúknuté brucho a výtok

    , Autor: Dancaa

    Dobrý deň, vždy po menštruácii sa cítim dobre, ale pred ovulaciou a po nej až do menštruácie mám strašne nafúknuté brucho, pocit nekonformity a strašné chute na jedlo po nej až do menštruácie. Po ovulacii mám vždy hnedý/červenkastý výtok až do menštruácie. Je to v poriadku? Prípadne čím by som to mohla eliminovať? Antikoncepciu som nikdy neužívala.

    Dobrý deň, podľa opisu sa u Vás môže jednať o ovulačné špinenie a bolesti, ktoré však väčšinou ustúpia do niekoľkých dní a nepretrvávajú až do menštruácie. Nepoznám USG nálezy, ani ďalšie výsledky vyšetrení. Je potrebné myslieť aj na endometriózu. Neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť by sa mohla aj hormonálna antikoncepcia, ktorá utlmí činnosť vaječníkov, nebude dochádzať k ovulácie a je možné, že ťažkosti ustúpia. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.