Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Bolestivy tyk po 2,5 roku od pôrodu

    , Autor: majan84

    Dobrý deň pán doktor. Som 2,5 roka po pôrode a sexuálny styk je takmer nemožný pre bolesti v pošve. Nepomáhaju ani gély na zvlhcenie. Bolesť je ako keby ma niekto rezal z vnútra. Riešila som to aj s mojou gynekologickou, ale ani gély ani maste ani čipky ani zinat 500 ci sumamed nepomohli. Mala som ureoplazmu a mykoplazmu, môže to byť spôsobené aj týmto? Už som zúfalá. Viete mi poradiť, aké vyšetrenia je potrebne absolvovať, aby sa zistila a odstránila príčina? Vopred ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste mali diagnostikované pohlavne prenosné ochorenia (ureaplazmu a mykoplazmu), môže to byť príčina ťažkostí. Záleží tiež od druhu a rozsahu pôrodného poranenia, ktoré bolo pri pôrode. Mohlo dôjsť k zlému zhojeniu alebo “prehojeniu”, takže sa v mieste poranenia vytvorilo tkanivo, ktoré nie je elastické a môže spôsobovať ťažkosti pri pohlavnom styku. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Existujú laserové ošetrenie - vaginálna rejuvenizácia, ktorá by Vám mohla pomôcť. Realizuje sa v niektorých ambulanciách, či zdravotníckych zariadeniach.