Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,213 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Otazka

  , Autor: 552017

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať ohľadom som po operácii zdvihnutá mechúra a plastiky prednej steny pošvy a chcela by som sa opýtať kedy by ste my odporučili jazdu na bicykli 14.4.2022operacia môj lekár my odporúča keď my vypadnú stehy a chcela by som poznať váš názor ešte mám stále časť stehov niektoré my vypadli len teraz ďakujem pekne Chudobová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, platí všeobecné pravidlo, že 6 až 8 týždňov po operácii je operačná rana zhojená a je možné postupné zaťažovanie.

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor: Aicul

  Dobrý deň pán doktor ešte by som sa chcela spytat ci ten moj stav LSIL sa dá dat do poriadku aj ked mi bol zistený papilomavirus?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, papilomavírus je HPV, je to to isté. Ak máte pozitivitu na HPV, aspoň viete, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou príčinou bunkových zmien krčka maternice. Áno, je možnosť úpravy do normálu. Ako som Vám už spomínal, vhodné je aplikovať si DeflaGyn, RegreSIL alebo Papilocare. Cytologická kontrola je potrebná o 6 mesiacov. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo?

  , Autor: Veronika250404

  Dobrý deň,
  1.juna som bola na umelom prerušení tehotenstva v 6 týždni.
  Dňa 19.juna som mala pohlavný styk (nechránený pri čom sme si aj tak dávali pozor)
  Moja otázka znie: mohla som v tom čase otehotnieť?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá, aj keď je za daných okolností pravdepodobnosť malá. Dobudúcna odporúčam používať niektorú z foriem antikoncepcie!

 • Otázka

  , Autor: Aicul

  Dobrý deň chcela by som sa spytat ci toho LSIL sa da nadobro zbavit.... Lebo clovek o tom cita veľa... A vela lek. Strasi ze moze to byt rakovina.... Co ja viem tak vela zien sa z toho vyliecilo.... A môžu sa doma odomna nakazit? Dakujem pekný deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, LSIL je ľahký stupeň bunkových zmien krčka maternice, ktorý sa ešte dá upraviť do normálu. Nie je to rakovina. Je to prvý stupeň “predrakovinových” zmien. Skúsiť si môžete aplikovať DeflaGyn, RegreSIL alebo Papilocare. Cytologická kontrola je potrebná o 6 mesiacov. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • otázka

  , Autor: Zuziiik6

  Dobrý deň, pán doktor,
  chcela by som Vás poprosiť o radu. Pred troma týždňami som bola na USG prsníkov, vyšetrenie dopadlo v poriadku, žiadne hrčky ani zväčšené lymfatické uzliny. Avšak, pred dvoma dňami som začala pociťovať bolesť v pravom prsníku a dnes som si nahmatala zdurené žľazy (akoby veľká hrčka v prsníku), prsník je bolestivý a citlivý. Mám 5 dní pred MS, nikdy som takéto prejavy nemala pred menštruáciou. Výtok nemám, ani teploty... nekojím už vyše roka. Viete mi prosím poradiť, čo s tým? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o prejav blížiacej sa menštruácie, vrámci PMS. Ak boli výsledky USG prsníkov v poriadku, za tri týždne nepredpokladám výrazné zmeny, čo sa týka patológie. Odsledujte si to. Samozrejme, pri pretrvávaní ťažkostí aj po skončení menštruácie alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Otázka

  , Autor: Aicul

  Dobrý deň prajem ja sa chcem spýtať teraz pri cyt. Kontrole mi bol zistený virus LSIL trosku zmenené bunky na krcku chcela by som sa spytat ci je to velmi vazne, ci sa to da nejak liecit a co to pre mna znamena je to rakovina? Velmi sa bojim. Môže sa to vstrebat samo? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, LSIL nie je vírus, ale označenie pre prvý stupeň zmien buniek krčka maternice. Nejedná sa ešte o rakovinu. Najčastejšie je tento stav spôsobený infekciou HPV vírusov, ktorý sa dá zistiť vyšetrením u Vášho obvodného gynekológa. Tento prvý stupeň zmien buniek krčka maternice sa ešte vie aj spontánne upraviť a vyhojiť. Je potrebné cytologické vyšetrenie zopakovať o 6 mesiacov. Aplikujte si niektorý z preparátov - RegreSIL, DeflaGyn alebo Papilocare, ktoré napomáhajú pri úprave týchto bunkových zmien. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.