Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,823 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vyrazka

  , Autor: D.o.m.i

  Dobry den pan doktor, uz je to par dni co som si na klitorise nasla vriedok, troska boli (hlavne pri dotyku) a je cerveny, ale ziadny hnis som nespozorovala. O co sa moze jednat? Ziadne ine tazkosti nepocitujem. Dakujem vopred za odpived

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností, o čo sa môže jednať, je viacero. Bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia stanoví diagnózu a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Krvacanie

  , Autor: Janik81

  Dobrý deň , chcem sa vás opýtať . Som 27+6 a vcera som bola okolo siestej v sprche holila sa tam dole . Na nohaviciach som sk našla takú jednu malu bodku nerieisila skm to . Potom okolo jednej v noci šla som na wc utrela na tosletaku bol moc a vedľa také tri červené bodky , potom som utrela zas a už bol ten papier červený , tak som sa kukla dole a priložila papier na tie pysky či ako a nasiakol krvou čože to boooo asi z tamad lebo videla som že tamto mi krváca a je tam taká vyrážka ak by to bolo priamo z maternice tak by to bolo po jedným utreti hneď alebo by mi to asi zanechalo nejakú stopu na gatach, ja som si to ešte skontrololovala a nemala sim žiadnu stopu krvi teda ak sa nemýlim . Brucho ma neboli a neopakovalo sa nič . Ja osobne sim neidla na pohotovosť keďže to pravdepodobne z vsguny nebolo nato si dávam pozor a kontrolujem a myslím že takto som to urobila aj včera . Ale stále mi to vŕta hlavou . Pohyby cítim . Ak by bolo niečo vážne už by sa to po jednou dni ukázalo? Ešte som. Čítala na nete či ak tk bolo z vnútra nemohli signalizovať odlúčenie ooacenty ? Ale b boli príznaky ak by sim to zanedbala včera?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba čisto na základe opisu si myslím, že ste sa poranili pri holení. Ak by došlo k predčasnému odlučovaniu placenty, mali by ste aspoň nejaké bolesti v podbrušku a najmä krvácanie by bolo veľmi intenzívne. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Stále platí, že pri ťažkostiach alebo nejasnotiach je potrebné navštíviť obvodného gynekológa, prípadne tehotenskú pohotovosť v nemocničnom zariadení.

 • Vyrazky na malych pyskoch

  , Autor: Sisi2212

  Dobry den, pan doktor asi za posledny mesiac a pol sa mi opakovane robi vyrazka, taka typicka ako akne podkozne, bolestivy hrbolcek, po dvoch dnoch ide vytlacit a zmizne, prejde nejaky tyzden a zasa na inom mieste to iste …. Nikdy v zivote sa mi to nerobilo, posledny mesiac a pol sa mi to opakuje uz asi 4x. Keby sa mi to dialo cely zivot tak to neriesim, ale cely zivot nic a zrazu behom mesiaca a pol 4x? Cim to moze byt? Moze to byt hormonalnymi zmenami? Cim este? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto, bez videnia nálezu, sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí diagnózu a stanoví ďalší postup.

 • Vyrazka

  , Autor: D.o.m.i

  Dobry den pan doktor, pisala som Vam ohladom vyrazky na klitorise, mohla by som si to skusit natriet nejakou mastou? Napriklad gafrovou mastou s ichtamolom? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže naozaj takto neviem povedať, o čo sa jedná, neviem Vám ani odporúčať prípadnú voľnopredajnú liečbu. Ako som už spomínal, najlepšie bude navštíviť obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť vyjadriť a prípadne Vám predpíše, či odporučí lokálnu liečbu.

 • Opuchnuté uzliny

  , Autor: MMOMM

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na môj problém. Pred týždňom sa mi na pyskoch po holení urobila vyrážka alebo vriedok. Myslela som že to je zarastený chĺpok ale vyrážka sa zapálila a pri nej sa spravila druhá aktuálne to dosť svrbí. Dnes ráno som sa zobudila s opuchnutými uzlinami v slabinách na tej strane, kde je aj vyrážka. Uzliny sú dosť bolestivé. Chcem sa spýtať či to môže mať súvis s tou vyrážkou alebo ako to mám riešiť. Nikdy sa mi nič podobné nestalo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže to mať súvis. K prípadnej diagnóze sa Vám však bez videnia nálezu vyjadriť neviem. Je potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí ďalší postup.

 • Vyrážka na malých pyskoch

  , Autor: Sisa123

  Dobrý deň, na malom pysku sa mi spravila bolestivá vyrážka, cca 3-4mm priemer s bielou hlavičkou a má výrazné okraje. Je to príznak nejakej choroby? Je lepšie to vytlačiť alebo nechať tak? Je nutné zájsť k lekárovi? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať iba o zapálený a zahnisaný folikul. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.