Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,211 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Špinenie

  , Autor: NikaDurdy

  Dobrý deň,

  Momentálne beriem gynoflor po liečbe premnoženého streptokoka (liečil sa macmirorom). Zobrala som už 6 tabliet a posledné dva dni mám vždy ale len doobeda keď sa mi vylučuje tabletka špinavý ružový až hnedý výtok. Môže to byz nejaké krvácanie z tabliet alebo len ovulácia, ktorá to spôsobuje? Už som v minulosti počas ovulácie aj krvacala a býva zväčša bolestivá. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie, prípadne zvyškami Macmiroru. Ružový výtok môže byť však spôsobený aj Gynoflorom. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • zápal

  , Autor: Iba Ja

  Pán doktor, začala som mat neznesitelné pálenie pri močení, zrejme zápal moč. mechura, ale páli ma aj v pošve a popritom som si všimla aj slabé špinenie (iba včera, dnes už nie) ..suvisí to spolu nejako? začala som užívat nolicin, kedy by sa mi mohlo ulavit? užívat aj probiotiká celkové, či aj vaginálne? vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, infekcia z močových ciest sa Vám mohla jednoducho dostať aj do pošvy. Pokračujte v užívaní antibiotickej liečby. Môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém, či vaginálne tabletky aspoň na pár dní a počas antibiotickej liečby si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Medzi dávkami antibiotík užívajte probiotiká. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie.

 • Nafúknuté brucho a výtok

  , Autor: Dancaa

  Dobrý deň, vždy po menštruácii sa cítim dobre, ale pred ovulaciou a po nej až do menštruácie mám strašne nafúknuté brucho, pocit nekonformity a strašné chute na jedlo po nej až do menštruácie. Po ovulacii mám vždy hnedý/červenkastý výtok až do menštruácie. Je to v poriadku? Prípadne čím by som to mohla eliminovať? Antikoncepciu som nikdy neužívala.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa u Vás môže jednať o ovulačné špinenie a bolesti, ktoré však väčšinou ustúpia do niekoľkých dní a nepretrvávajú až do menštruácie. Nepoznám USG nálezy, ani ďalšie výsledky vyšetrení. Je potrebné myslieť aj na endometriózu. Neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť by sa mohla aj hormonálna antikoncepcia, ktorá utlmí činnosť vaječníkov, nebude dochádzať k ovulácie a je možné, že ťažkosti ustúpia. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Čo za tým je..?

  , Autor: Kik@

  Dobrý deň prajem,
  Pred rokom mi praskla cista na vaječníku a mala som tiež aj pleseň v pošve a mala som tie isté problémy ako aj teraz= vždy niekoľko dní po menštruácii krvacam a mam dostatok vytokov, občas slabé bolesti v podbruchu. Krvacanie a vytoky mam aj pravidelne počas plodných dní. Môže ísť znova o cistu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie počas plodných dní sa môže vyskytovať, jedná sa o ovulačné špinenie, či krvácanie. Čo sa týka výtokov, pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Cysta

  , Autor: Veronika321

  Dobrý deň mala som 4 laparoskopie a jednu celkovú operáciu kôli cystam.Mam dve deti a 33 rokov.Zase sa mi vrátili cysty bola som u lekára našiel mi 6 CM cystu predpísal mi duphaston a thiamin,stále má poboľuje v bruchu,po menštruácii mám ísť na kontrolu.Vecer po vyšetrení som spinila a na druhý deň už ani kvapka krvi nebola.Mohlo mi to spôsobiť tou cystou to spinenie po vyšetrení? Menštruáciu nemám pravidlenu stále skor dostávam,ale tento krát mi mešká.Brala som 3 mesiace agnucaston kôli pms,ale kôli duphastonu som ich mala vysadiť ,môže sa ťa cysta vstrebať,ale bude nutné ju ísť zasa laparoskopicky odstrániť?Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po vaginálnom vyšetrení, či realizácii sterov sa môže vyskytnúť špinenie v deň vyšetrenia, ako aj nasledujúci deň, je to individuálne. Čo sa týka cýst, je dôležité, o aký druh cysty sa jednalo a čo bolo vrámci operácii zistené. Cysta veľkosti 6 cm môže teoreticky prasknúť, je to však málo pravdepodobné. Nepoznám žiadne bližšie informácie, či sa jednalo o endometrióznu cystu, cystadenóm, či zakrvácané žlté teliesko, ... Nepoznám ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia a citlivé prsia

  , Autor: PR

  Dobrý večer, včera mi začala menštruácia, ktorá mi meškala 1 deň. Je taká ako som mala pred mesiacom (jeden deň je slabšia a druhý deň je silnejšia), ako som už spomínala pohlavný styk som mala len chránený (3krát a zakaždým išlo trocha krvi) začala som pohlavne žiť. Neviem ci to je s tou menštruáciou v poriadku lebo mam menšie obavy. Taktiež ma pred menštruáciou boleli prsia ako vždy ale teraz ich mam trocha citlivé aj počas menštruácie a na boku pravého prsníka som si našla hrčku, ktorá je mäkká a pohyblivá. Neviem co to je a či má môžu prsia pobolievať aj s toho alebo si tu bolesť len namyslam. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch pohlavného života je špinenie po styku pomerne normálne. Pár dní meškajúca menštruácia je bežná. Nemusíte sa obávať. Čo sa týka hrčky na prsníku, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. V prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a prípadne odošle na USG prsníkov.