Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Nemôžem otehotnieť

  , Autor: Ivanka110

  Dobrý chcem sa opýtať.Mam 31 Z manželom sa snažíme Rok a 7 mesiacov. Ale stále bez výsledné. U gynekológa som pod stúpla bežnú preventívnu prehliadku. Odporučil mi Inofolic. Vybrala som 80 kusov s prestavkami. Sem tam som si spravila alchamilku čaj. Môj manžel už jedno dieťa 9 ročne ma. Tak on s plodnosťom nemal by mat problém. Kolegyna mi poradila aby mi gynekolog zobral krv či nemám malo hormónov atď. Čo by ste vy mne poradili?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak sa Vám aj napriek pravidelnému nechránenému pohlavnému styku (2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu okrem menštruácie) nedarí otehotnieť a vaginálny palpačný, ako aj USG nález je u Vás v poriadku, je vhodné u Vás realizovať hormonálny profil, rozšírené mikrobiologické výtery z krčka, ako aj vyšetrenie AMH, teda rezervy vajíčok. U manžela je potrebné vyšetrenie spermiogramu, aj napriek tomu, že už dieťa má. Za 9 rokov sa mohol stav zmeniť.

Podobné otázky

 • Sk

  , Autor: Milanova

  Co znamená 3 kriziki mam avielkovini a vôli tomu nemôžem otehotnieť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak máte bielkovinu v moči na 3 krížiky, zjavne bude problém v obličkách. Odporúčam navštíviť obvodného lekára, ktorý Vás odošle k urológovi.

 • Menštruacia a otehotnenie

  , Autor: Mončiči 123456

  Dobrý deň pan doktor!
  Mala som 16 ked som po prvy krat dostala menštruaciu. A od tej chvile ani raz som ju nedostala. Mam 18 rokov skoro 19 a mam aj manžela. Bojim sa že nikdy nemožem otehotnieť. Chodila som u ginekologa a ten mi pichaval injekcie ktore mi nepomahali a kvoli korona virusu nechcem ist von z domu. Moja otazka je že tie lieky duphaston možem uživať a keđ ano tak zavolam u svojho gynekologa a nech mi ich vypiše. Take hormony čo by mi zabranili mat menstruaciu take nemam a som fakt zmetena. Prosim vas pomožte mi. Vopred dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je veľmi tažké sa vyjadriť, keď nepoznám bližšie informácie. Nie je mi jasné, či chcete otehotnieť alebo vyvolať menštruáciu alebo zabrániť otehotneniu. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach ako aj nejasnostiach kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky okolnosti a vie Vám najlepšie poradiť.

 • Stále žltý výtok

  , Autor: slavka

  Dobrý deň, Mala som žltý výtok a gynekologička mi predpísala Klion 100 na 10 dní , a potom probiotiká Gynoflor čo aj na chvíľu pomohlo, ale po menštruácii sa žltý výtok objavil zase. Manželovi nepredpísala nič. Snažíme sa o bábätko už pol roka a stále nič. Mohol by tento výtok ublížiť bábätku alebo aj kvôli tomu nemôžem otehotnieť?? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  liecbu ste mala dobru, zavisi vsak ci pokryla infekciu kt. sa v posve nachadza
  z farby vytoku nedokazem presne usudit o co by sa mohli jednat
  treba niekedy odobrat aj kultivaciu aby sa presne preliecilo ochorenie, niekedy je tiez nutne preliecit aj partnera...zavisi od typu
  dop. najprv preliecit infekt, nasledne pokracovat v sahe o otehotnenie
  ak by sa nedarilo ldhsie nez rok, mozte spontanne navstivitz centrum asistovanej reproduckie, robuia potom specialne a konkretne vysetrenia na hormony, stitnu zlazu, protilatky a pod....
  zatial sa tym neznepokojujte
  chodte opat k gynekologicke, nech sa zapal dolieci a uvidite
  s pozdravom