Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotenstvo ?

  , Autor: Tatiana792

  Dobrý deň,

  14.1.2022 som podstúpila kyretaz. Na kontrolnom sone bolo všetko v poriadku. Poslednú menštruáciu som mala 20.3.. Pri preventívnej prehliadke 4.4 som mala zväčšenu sliznicu a po odbere krvi mi doktor zistil hladinu hcg 5,5.

  Môže sa jednať o tehotenstvo?
  Za odpoveď ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nepoznám dôvod kyretáže, ani ďalšie okolnosti. Záleží tiež od daného laboratória, negatívne beta HCG sa berie väčšinou do 5 mIU/ ml. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa samozrejme vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky informácie a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Genitalne bradavice v tehotenstve

  , Autor: zufalam

  Dobrý deň chcem sa spýtať už pred tehotenstvom som mala problém s geniálnymi bradavicami ktorych som sa síce zbavila ale v teraz v tehotenstve sa mi objavili znova momentálne som v 32tt mám ich cca 5 . Gynekologička mi povedala že ona by s ich odstránením pockala až po pôrode že ak ma moc neobťažujú. Alergologicka mi zas odporúčala odstrániť. Celé tehotenstvo cítim diskomfort a vnútornú nepohodu keďze stále na to myslím že mám niečo take dole taktiež sa bojím kvôli tomu aj oholiť že čo ak si nejakú odrezem. Moja otázka znie objednala som sa odstránenie laserom myslite že to je v mojom štádiu bezpečne pre bábätko ? Nehrozí náhodou nejaká infekcia alebo niečo čo by mohlo ohroziť tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, lokálne ošetrenie laserom nemá na tehotenstvo vplyv. V závislosti od štádia a rozsahu sa musí stanoviť aj spôsob pôrodu. Nevidel som nález, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorý sa Vám vedia najlepšie a najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Pomoc

  , Autor: Mimonka

  Dobrý deň, potrebovala by som pomoc … 3.1 1 deň po menštruáciu sme mali s priateľom chránený pohlavný styk. Na další deň som začala tam dole pociťovať pálenie,svrbenie a mam akoby taký hrudkovity výtok. Chcem sa len spýtať či je to mykoza , môže to byt aj tehotenstvo ? Dneska ma zacalo mierne pichat pri klitorise neviem čo robit dopredu ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať o začínajúcu vaginálnu infekciu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení, či výteru z pošvy, nasadí potrebnú liečbu a určí ďalší postup.

 • Ružový výtok , meškajúca menštruácia

  , Autor: Ria.

  Dobrý deň , posledný pohlavný styk som mala 28.2. , kedy som mala mať menštruáciu ale oddialila som si ju pomocou pitia citrónu. Takže mi prišla 1.3. no odvtedy som už menštruáciu nemala . Neviem či to môže byť tým , že som si nejako narušila cyklus , tým že som som si ju oddialila ,no posledné dva týždne mám bolesti podbruška ako keby ich mám dostať. Dnes som mala aj ružový výtok. Je to možné tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste mali menštruáciu 1.3.2021 a trvala iba deň, nemusí sa jednať o tehotenstvo. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, odporúčam si to odsledovať do najbližšej očakávanej menštruácie v apríli. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nestiahnutie maternice po kyretazi

  , Autor: Agi610

  Dobrý deň, prosím vás ,som po missed abortion v 10tt , vyzeralo to, že plod sa nevyvíjal od 6tt. Pred 5 dňami som bola na kyretazi. Od vtedy krvácam a mám znesiteľne bolesti. Dnes mi gynekologička robila ultrazvuk a zhodnotila , že sa mi nezmenšuje maternica , zvyšky tam nevidela. Pichli mi methergin a zobrala mi krv na crp a hcg. Je možné , že mi budú musieť robiť revíziu kyretaze? Koľko dni od kyretaze by mala byt maternica stiahnutá? Myslite, že to môže byt problém pre ďalšie tehotenstvo ? Mám 30 r. a o dieťa sme sa pokúšali rok, tak by sme sa radi po prvej menštruácii znova pokúšali .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, krvácanie po výkone môže byť v trvaní 7 - 8 dní, rovnako tak aj menštruačné bolesti. kým sa maternica vráti do pôvodného stavu, trvá pár týždňov. Niekedy sa môže dutina maternice naplniť zrazenou krvou a preto sa môže stať, že sa nedokonale sťahuje. Pichnutie methylergometrínu je štandardným postupom. Ak na USG nebolo vidieť cievny tok ani prítomné reziduá, revízia nebude nutná. Je vhodné, aby si maternica po neúspešnom tehotenstve a výkone oddýchla, aspoň na 2 - 3 mesiace. Každá druhá žena raz v živote potratí, no väčšina o tom ani nevie, lebo sa pár dní meškajúce krvácanie dostaví a žena si myslí, že je to menštruácia. Ďalšie tehotenstvo by malo byť štatisticky úspešné. Postupujte podľa odporúčaní a postupov Vášho obvodného gynekológa.

 • Mozne tehotenstvo ?

  , Autor: dada111

  Dobry den P. Doktor,
  obraciam sa na Vas s mojim problemom. Menstruacia mi meska 3 dni, inak mam 28-dnovy cyklus. V case ocakavanej ms som mala vsetky priznaky, no namiesto ms som dostala priesvitny obcas mliecno biely vodnaty vytok bez zapachu, svrbenia ci inych tazkosti. Tehotensky test je zial negativny. Priznaky ako pri ms pominuli, no obcas ma pichne v podbrusku a od ovulacie ma cely tyzden strasne bolela hlava. Prosim Vas myslite, ze by mohlo ist o tehotenstvo ? Hlavne kvoli tomu vytoku. K mojej lekarke som objednana o tyzden. Za odpoved dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je veľmi ťažké sa takto vyjadriť. Tehotenstvo sa dá potvrdiť ultrazvukovo alebo odberom krvi na beta-HCG. Odsledujte si to, určite však navštívte obvodného gynekológa, podľa objednania.