Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Sekrét na pyskoch

    , Autor: Martyska

    Dobrý deň, chcela by som na toto spýtať vas, lebo už naozaj neviem koho iného. Pred asi mesiacom a pol som prvýkrát v živote dostala mykozu (mám 22 rokov, tehotná nie som) a robila som si 2 týždne vyplachy rosalginom. Následne som týždeň dostala krámy a potom som volala gynekológovi a ten mi predpísal macmiror mastičku a repikove kúpele. Stále som si však na pyskoch nachádzala take biele ako keby pupienky, tak som si myslela, že mykoza pretrváva. Navštívila som teda osobne gynekológa a ten mi spravil stery. Včera prišiel výsledok, že stery boli na plesne aj na baktérie úplne negatívne. Ja si však stále nachádzam taký ako keby sekrét alebo niečo podobne na pyskoch ohanbia keď ich roztiahnem. Sú to také ako keby malinke žmolčeky do žltkastej/bielej farby a nachádzajú sa kde-tu prevažne na malých pyskoch. Nič ma nesvrbi ani nepali, nemám žiadne problémy, len mi to príde divne že mykozu už nemám, ale niečo takéto sa vyskytuje. Myslela som si, že to môže byť aj sekrét ochlpenia, lebo počas mykózy som sa neholila, ale pretrváva to aj po holení. Ďakujem vopred za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pošva aj za normálnych okolností, bez prítomnosti infekcie, produkuje pošvový sekrét, ktorý môže byť sfarbený do bieložlta. Ak sa jedná o pupenčeky, myslieť treba aj na genitálny hepres. Takto Vám však viac neporadím. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.