Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,472 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacia

  , Autor: Molly1

  Dobry den pan doktor, beriem antikoncepciu uz niekolko rokov , menstruaciu som mala dostat 21/22. 01.22 , avsak sa nedostavila mala som mensie bolesti . V stredu som zacala brat dalsie balenie antikoncepcie, ale stvrtok 27.01 bolesti zosilneli a musela som ist na pohotovost, kde ma vysetrili lekar, povedal ze mam zvacsany trosku jeden vajecnik. V piatok rano 28.01 som isla k zastupujucej gynekologicke ktora mi pichla inkekciu na vyvolanie menstruacie. Antikoncepciu som mala prerusit? Menstruacia som stale nedostala.

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, aj za predpokladu pravidelného užívania tabliet, sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť a naopak môže byť prítomné špinenie, či krvácanie aj počas celého cyklu. Nie je to nič nezvyčajné. Nechápem, prečo Vám bola podaná injekcia na vyvolanie menštruácie počas toho, ako užívate hormonálnu antikoncepciu a či zastupujúca lekárka vedela o tom, že užívate hormonálnu antikoncepciu. Keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, USG nález, ani ďalšie okolnosti a informácie, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

Podobné otázky

 • Info a rada

  , Autor: Zuzu1212

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia už 12 deň. Nikdy pred tým mi nemeskala. S partnerom žijeme riadny život máme už aj jedno dieťa. Ale ide o to že keďže mi to už 12 dní mešká a nemám žiadne príznaky len slabé bolesti brucha ale to brucho má boli od prvého pôrodu takže neviem a robila som si už niekoľko testov ktoré ukázali že tehotná nie som. Chcem vedieť či mám ešte počkať ak áno do kedy a môže to byť aj nejaká hormonálna porucha? Alebo niečo iné? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo jednoznačne vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pretrvávajúca infekcia

  , Autor: bb636

  Dobrý večer pán doktor!
  Držala som sa Vašich rád (Rosalgin + vaginálne probiotiká) a po ukončení terapie mi prešli problémy. Teda aspoň myslím, nemám skúsenosti s užívaním vaginálnych probiotík (či je výtok, akej farby a akej konzistencie). Ale opuch a svrbenie som už nemala, zdalo sa mi že je to už ok.... Po styku sa mi ale opäť vrátili problémy (opuch, svrbenie). Ja musím ísť k doktorovi, keďže mi samoliečba nepomáha a stále sa mi to vracia....Čo je horšie pred nami je víkend a mala by mi nastúpiť menštruácia. Tak neviem či budem môcť ísť v pondelok ku doktorovi....A aj môjmu mužovi sa objavili vyrážky na žaludi. Čím mu môžem pomôcť? Canesten krém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o mykózu, ktorá sa podľa opisu prejavila aj u manžela. Ak máte doma Canesten krém a voľnopredajné Canesten vaginálne tabletky, môžete ich začať aplikovať. Manžel môže používať Canesten krém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Ak by sa Vám medzičasom dostavila menštruácia, odmenštruujte a obvodného gynekológa navštívte po skončení menštruácie.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať keď mi mešká menštruácia tretí deň a nemám ani žiadne príznaky ani výtok ani nič žeby som ju mala dostat čím to môže byť? Po koľkých dňoch meškania menštruácie by som mala navštíviť gynekológa? Nemôžu to byť dajake zle náznaky napríklad miom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť, ani k tehotenstvu, ani k prípadným myómom.

 • Krvácanie počas ovulacie

  , Autor: Jarkvas

  Dobrý deň nachádzam sa v 20dni môjho cyklu tri dni pred koncom ovulácie a zažívam krvácanie ako počas menstruacia nie silne ale krv je červená na začiatku ovulácie som mala hnede spinenie. Tehotná som neni test bol negatívny. Nikdy aa mi toto wste nestalo je to vporiadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zlé výsledky

  , Autor: Tymena

  Dobrý deň som v 7tt a na cytologii mi vyšli následne výsledky. Som z toho celkom v strese keďže je tam podozrenie na HPV vírus. 4 roky mám stáleho partnera môjho manžela preto nerozumiem ako je niečo takéto vôbec možné
  Viete mi to vysvetliť prípadne ma nasmerovať čo ďalej? Ďakujem

  posledná menštruácia: /
  Hodnotiteľnosť materiálu
  Vhodné na interpretáciu
  komponenty endocervikálne/transformačnej zóny prítomné

  Hormonálny status
  zodpovedá


  Iné nenádorové nálezy
  vystupňované reaktívne zmeny
  reparácia/regenerácia
  metaplázia

  Epiteliálne abnormality
  Skvamózne epitélie
  Atypické skvamózne epitélie bližšie neurčené (ASC-US)

  Glandulárne epitélie
  Negatívne v zmysle intraepiteliálnej neoplázie alebo malignity (NILM)

  Odporúčania
  opakovať o 6 mesiacov
  Záver :
  Výrazné reaktívne zmeny a ložiskové abnormné metaplastické bunky + naznačená HPV infekcia.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nález ASCUS hovorí o bližšie neurčených bunkových zmenách. Nie je to normálny nález, ale nehovorí to ani o konkrétnych bunkových zmenách, či stupni zmien. Je vhodné doplniť HPV typizáciu, aby sa vedelo, či u Vás momentálne prebieha HPV infekcia, alebo ste ju mali pred časom a zanechala na bunkách krčka zmeny. Onkocytológiu bude potrebné zopakovať po tehotenstve. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.