Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • vaginalne probiotika

  , Autor: petronela321548

  Dobrý deň, včera ste mi poradili ohľadom výtoku robiť si vaginálny výplach a zavádzať vaginálne probiotiká. Dnes som si kúpila výplach Rosalgin a probiotika Flor Femina. V príbalovom letáku je napísané že sa majú začať užiívať min 10 dní pred menštruáciou a užívať ich treba 10 dní alebo až po menštruácii. Chcela by som sa teda spýtať, o 5 dni mi začne menštruácia. Mám si začať probiotiká dávať už dnes a iba po dobu 5 dní, alebo počkať a začať až po menštruácii? Ak by som teda mala čakať, môžem si zavtedy aplikovať aspoň výpach?
  ďakujem za opoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám vaginálny výplach pomohol a ťažkosti sa nezhoršujú, môžete počkať až po menštruácii a až následne začať s kúrou vaginálnymi probiotikami.

Podobné otázky

 • Vaginálne tabletky

  , Autor: bb636

  Dobrý večer pán doktor!
  Cez víkend mi skončila menštruácia a kým mi nastúpila, tak som stihla použiť dve vaginálne tablety ( Canesten -na kandidózu)... Mám dobrať balenie, keď sa mi to počas menštruácie skľudnilo? Ešte by som sa Vás rada opýtala, že čo by ste mi Vy odporučili robiť, užívať, keď sa u mňa často vyskytuje kandidóza, zápaly ( kvôli oslabenej imunite)?

  Ďakujem a pekný zvyšok večera ešte prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aplikujte si aj zvyšok balenia. Následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami, najlepšie večer pred spaním. Vaginálne probiotiká na obnovu pošvovej mikroflóry a aj na prevenciu infekcií je vhodné aplikovať si každé dva až tri mesiace, v lete počas návštev kúpalísk, či wellness.

 • Pretrvávajúca infekcia

  , Autor: bb636

  Dobrý večer pán doktor!
  Držala som sa Vašich rád (Rosalgin + vaginálne probiotiká) a po ukončení terapie mi prešli problémy. Teda aspoň myslím, nemám skúsenosti s užívaním vaginálnych probiotík (či je výtok, akej farby a akej konzistencie). Ale opuch a svrbenie som už nemala, zdalo sa mi že je to už ok.... Po styku sa mi ale opäť vrátili problémy (opuch, svrbenie). Ja musím ísť k doktorovi, keďže mi samoliečba nepomáha a stále sa mi to vracia....Čo je horšie pred nami je víkend a mala by mi nastúpiť menštruácia. Tak neviem či budem môcť ísť v pondelok ku doktorovi....A aj môjmu mužovi sa objavili vyrážky na žaludi. Čím mu môžem pomôcť? Canesten krém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o mykózu, ktorá sa podľa opisu prejavila aj u manžela. Ak máte doma Canesten krém a voľnopredajné Canesten vaginálne tabletky, môžete ich začať aplikovať. Manžel môže používať Canesten krém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Ak by sa Vám medzičasom dostavila menštruácia, odmenštruujte a obvodného gynekológa navštívte po skončení menštruácie.

 • Opakované zápaly pošvy

  , Autor: bb636

  Dobrý deň pán doktor!
  Poradili ste mi použiť Rosalgin/Cloginom, ešte som to neurobila, ale svrbenie sa mi zmiernilo ( je v oblasti ohanbia) a opuch zmizol. Je ešte potrebné použiť výplach, alebo bude stačiť Canesten krém a vaginálne probiotiká? Keď mám ešte použiť výplach, tak asi koľko krát? Bude stačiť 1x alebo 5x?

  Ďakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výplach si realizujte raz pred začatím kúry vaginálnymi pribiotikami. Zvonku si môžete natierať Canesten krém. Odsledujte si to.

 • Antibiotiká a probiotika

  , Autor: Velkamiska

  Dobrý deň, po ukončení liečby Polygynaxom som si nasadila vaginálne probiotika Gynimun intim care ale len na 5 dní,myslíte že to stačí na úpravu flóry po liečbe antibiotikami?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vhodné je realizovať si aspoň desaťdňovú kúru, ale aj päťdňová kúra je lepšia, ako žiadna.

 • Problémy v tehotenstve

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, prosím vás aké problémy mi môžu spôsobiť zle výsledky z kultivácie, mám časté výtoky žltej farby so zapachom, ktoré spôsobuje vždy buď streptokok zvýšený alebo niečo iné čo mi vyjde z kultivacie zle.
  Poprípade mi prosím ešte aj poraďte ako sa mozem týmto výtokom vyhnúť (antibioticka liečba zaberie len na krátku dobu) Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam doplniť mikrobiologické stery z krčka na mykoplazmy, chlamýdie, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. V tehotenstve, ale aj mimo neho, sú výtoky pomerne časté a normálne. Záleží od množstva, farby, konzistencie, či zápachu, ako aj od ďalších pridružených ťažkostí. Ak máte opakovane antibioticky preliečované infekcie, môže sa u Vás jednať aj o bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si vaginálne probiotiká po dobu desať dní večer pred spaním. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.