Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,970 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Hnedý vytok

    , Autor: L.H

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať ,že už asi 8 mesiacov mám teliesko IUB a odvtedy mám bolesti v podbrušku …minule však som mala silnejšie bolesti dole v podbrušku presne v strede a približne už dva mesiace mám hnedý výtok a pomaly stále mám na papieri biely výtok s krvou chcela by som sa spýtať čo to môže byt ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, chvíľu trvá, kým si maternica zvykne na vnútromaternicové teliesko. Je to individuálne u každej ženy. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Betadine

    , Autor: Balinka123

    Dobrý deň, včera som bola na preventívnej prehliadke u gynekológa a povedal mi že sa nepozdáva krčok lebo je príliš citlivý (začala som krvácať pri výtere). Predpísal mi betadine capiky, ktoré som si dala večer pred spaním a nasledujúci deň som mala hnedý výtok cely deň a miernu bolest v podbrušku. Čím by to mohlo byt spôsobené ? Popripade je tam nejaké podozrenie na HPV virus ? Vopred ďakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, hnedý výtok bol spôsobený rozpusteným betadinovým čapíkom. Po odbere onkocytológe z krčka maternice môže byť prítomné špinenie v deň vyšetrenia, ako aj deň, či dva po vyšetrení. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vyčkajte na výsledky onkocytológie. Následne sa urči ďalší postup. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Pomoc

    , Autor: Siska155

    Dobrý deň, mala s menštruáciu a po týždni s mala hnedý výtok a potom mierne krvácanie je to OK? Mala by som mať plodné dni

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Do úvahy pripadá aj ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Hnedý výtok

    , Autor: Mia.Ria.Aria

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať pred dvoma dňami som mala prvý krát pohlavný styk a najskôr bola krv normálna červená a o deň neskôr už bola aj červená ale aj hnedá. Je to veľký problém?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nie, nie je to problém. Hnedá krv je stará krv, červená krv je čerstvá krv. Porušením panenskej blany, ako aj mechanickým podráždením vstupu pošvy, či stien pošvy mohlo dôjsť k zašpineniu v pošve a vplyvom gravitácie sa už staršia zrazená krv vyplavuje z pošvy von vo forme hnedého sekrétu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte gynekológa.

  • Tmavo-hnedý výtok

    , Autor: lienka8

    Dobrý deň. Pred necelými 2 týždňami sme mali nechránený pohlavný styk, no partner sa do mňa neurobil. Vytiahol sa v dostatočnom predstihu. Navyše som mala počas tych dni mala nízku šancu na tehotenstvo, podla aplikacie, kde si svoje dni značím. Týždeň na to, mi začal hnedý výtok a postupne je tmavší. Robila som si aj tehotenské testy, posledný dnes (najspoľahlivejší) a všetky mi vyšli negatívne. Dnes mi začali ak bolesti podobné menštruácii, ale stále nekrvácam. Vedeli by ste mi prosím povedať, o čo môže ísť. Mebštruácia mi mešká 2 dni, ale moj cyklus je nepravidelný. Väčšinou mi meškáva 4-5 dní. Tmavý hnedkastý výtok mam uz asi 4 dni. Vopred ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo jednoznačne vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Špinenie

    , Autor: NikaDurdy

    Dobrý deň,

    Momentálne beriem gynoflor po liečbe premnoženého streptokoka (liečil sa macmirorom). Zobrala som už 6 tabliet a posledné dva dni mám vždy ale len doobeda keď sa mi vylučuje tabletka špinavý ružový až hnedý výtok. Môže to byz nejaké krvácanie z tabliet alebo len ovulácia, ktorá to spôsobuje? Už som v minulosti počas ovulácie aj krvacala a býva zväčša bolestivá. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie, prípadne zvyškami Macmiroru. Ružový výtok môže byť však spôsobený aj Gynoflorom. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.