Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hnedý vytok

  , Autor: L.H

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať ,že už asi 8 mesiacov mám teliesko IUB a odvtedy mám bolesti v podbrušku …minule však som mala silnejšie bolesti dole v podbrušku presne v strede a približne už dva mesiace mám hnedý výtok a pomaly stále mám na papieri biely výtok s krvou chcela by som sa spýtať čo to môže byt ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, chvíľu trvá, kým si maternica zvykne na vnútromaternicové teliesko. Je to individuálne u každej ženy. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Pomoc

  , Autor: Siska155

  Dobrý deň, mala s menštruáciu a po týždni s mala hnedý výtok a potom mierne krvácanie je to OK? Mala by som mať plodné dni

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Do úvahy pripadá aj ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok

  , Autor: Mia.Ria.Aria

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať pred dvoma dňami som mala prvý krát pohlavný styk a najskôr bola krv normálna červená a o deň neskôr už bola aj červená ale aj hnedá. Je to veľký problém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nie je to problém. Hnedá krv je stará krv, červená krv je čerstvá krv. Porušením panenskej blany, ako aj mechanickým podráždením vstupu pošvy, či stien pošvy mohlo dôjsť k zašpineniu v pošve a vplyvom gravitácie sa už staršia zrazená krv vyplavuje z pošvy von vo forme hnedého sekrétu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte gynekológa.

 • Tmavo-hnedý výtok

  , Autor: lienka8

  Dobrý deň. Pred necelými 2 týždňami sme mali nechránený pohlavný styk, no partner sa do mňa neurobil. Vytiahol sa v dostatočnom predstihu. Navyše som mala počas tych dni mala nízku šancu na tehotenstvo, podla aplikacie, kde si svoje dni značím. Týždeň na to, mi začal hnedý výtok a postupne je tmavší. Robila som si aj tehotenské testy, posledný dnes (najspoľahlivejší) a všetky mi vyšli negatívne. Dnes mi začali ak bolesti podobné menštruácii, ale stále nekrvácam. Vedeli by ste mi prosím povedať, o čo môže ísť. Mebštruácia mi mešká 2 dni, ale moj cyklus je nepravidelný. Väčšinou mi meškáva 4-5 dní. Tmavý hnedkastý výtok mam uz asi 4 dni. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo jednoznačne vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor: NikaDurdy

  Dobrý deň,

  Momentálne beriem gynoflor po liečbe premnoženého streptokoka (liečil sa macmirorom). Zobrala som už 6 tabliet a posledné dva dni mám vždy ale len doobeda keď sa mi vylučuje tabletka špinavý ružový až hnedý výtok. Môže to byz nejaké krvácanie z tabliet alebo len ovulácia, ktorá to spôsobuje? Už som v minulosti počas ovulácie aj krvacala a býva zväčša bolestivá. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie, prípadne zvyškami Macmiroru. Ružový výtok môže byť však spôsobený aj Gynoflorom. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor: Bandži

  Dobrý deň,
  Chcem sa opýtať, bol mi diagnostikovaný antifosfolipidový syndróm na základe predčasného pôrodu v 20 týždni z dôvodu, že sa mi rozvinula ťažká eklampsia (rodila som sekciou nakoľko si to vyžiadal môj zdravotný stav), pár mesiacov neskôr som si zrejme prešla biochemickým tehotenstvom a mometánlne už 4 dni mi mešká menštruácia, tehotenské testy mám pozitívne (aj keď čiarka je slabá a nesilnie, no sú viditeľné voľným okom), a dnes ráno som zaznamenala hnedý výtok. Podľa poslednej menštruácie by som mala byť v 5. týždni. Okrem iného mávam bolesti hlavy a neurologička ma poslala na MRI, ktoré som absolvovala týždeň po potvrdenej ovulácii aj s kontrastom. Chcem sa opýtať, čo môže byť za tým špinením? Mohlo mi nejako MRI uškodiť? Momentálne nie som do konca mesiaca v mieste bydliska takže za gynekologóm teraz ísť nemôžem aj keď mam v pláne zajtra sa s ním skontaktovať. Čo sa týka liekov, beriem Aspirin protect 100mg od novembra na zaklade odberov na hematológii + kyselinu listovú nakoľko s manželom chceme bábätko a dľa USG na prevetívnej prehliadke mám jazvu pekne zahojenú a môžme sa začať snažiť o druhé bábätko.

  Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Čo sa týka hnedastého špinenia, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať o implantačné špinenie. Objektívne sa Vám však takto neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Nemyslím si, že Vám MRI uškodilo. V nasadenej liečbe pokračujte podľa odporúčaní. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.