Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,848 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Výtok

  , Autor: Veroni7

  Dobry vecer.Chcem sa opytat na hmedkasty vytok na zaciatku tehotenstva.Som v 5tt. U dokotra som nebila ordinuje az od 3.1.Je sa coho obavat?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hnedastý výtok, špinenie, či zakrvácanie do 16, týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom (budúcou placentou). Odsledujte si to. Skúsiť môžete užívať Ascorutin 3x1 tabletku.

Podobné otázky

 • Streotococcus

  , Autor: Ona

  Dobrý deň. Prosím Vás, na kultivacii mi vyšiel streptococcus agalactiae masivne. Mám strašný výtok, žltý, vodnaty, vo veľkom množstve. Musím nosiť stále vložku, vytok ma zalieva. Nemôže to byť spôsobené týmto streptococcim? Lekár to nerieši, že steptococ netreba liečiť.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že máte ťažkosti, je potrebné Streptococcus agalactiae preliečiť.

 • probiotika a vytok

  , Autor: petronela321548

  dobrý deň, užívam piaty deň vaginálne probiotiká, už od 1. dňa mám v noci veľmi silný výtok, je to normálne? taktiež pri športe mám hustý biely/žltý výtok, vyzerá akokeby to bola tá rozpustená tabletka, je to možné? vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, počas užívania vaginálnych probiotík sa môže spomínaný výtok vyskytovať. Ak Vám to robí nepríjemnosti, stačí aplikovať vaginálne probiotiká obdeň. Odsledujte si to.

 • Cytologia

  , Autor: Matikk

  Dobrý deň. Pri preventívnej prehliadke doktor videl "škaredý hustý mliečny až smotanový výtok" alebo tak nejak to popísal, so slovami ze to bude bakteriálne. Zároveň mu zakrvacal krčok pri vyšetrení, čo mi aj ukázal na zrkadlách (?). Takže niečo sa tam deje. Ja som mala taký pocit že zo mna sa lejú Výtoky už do leta, kedy mi vďaka covidu len predpísal lieky na mykózu a nevyšetril ma. Ale svrbenie som nemala. Ďalej som sa v októbri snažila preliečiť rosalginom lebo Výtoky pretrvavali. Plus asi od októbra pozorujem pri/po pohl.styku že po mne zostane oranžová plachta čiže krvácam pri styku v zmysle slabo krv s výtokom zmiešané. Všetko som lekárovi povedala, zobral vzorky na kultivaciu a cytologiu. Dnes mam vysledky z kultivácie dobré, žiadne bakterie ani mykoza. Lenže pre mňa to je zle. :( Doktor mi predpísal aj tak Dalacin crm (mam ho používať ak bola kultivácia negat? Neprivolam si tym len mykozu potom po atb?) A že čakáme za výsledkami z cytologie 2-3 týždne. Vychádza miz. Toho, ako aj doktor vravrl 2 možnosti- buď zápal a preliecime atb alebo potom druhá možnosť z cytologie zmeny.. iného charakteru... Keďže mam príznaky, musí to mať vysvetlenie. Takže môžem sa pripraviť na zlé výsledky z cytologie? Čo to pre mňa môže znamenať, aké sú možnosti výsledkov a ich liečby? Ak je zápal vylúčený tak uz len dysplasticke zmeny s potrebou konizacie krcka? Mám 24 rokov...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Na krčku maternice môžete mať ektrópium alebo ektópium, ak ste ešte nerodili. To by ale Váš obvodný gynekológ videl pri vyšetrení v zrkadlách. Na výsledky cytológie sa štandardne čaká do 10 dní. Pri realizácii cytologického vyšetrenia z krčka maternice môže dôjsť k zašpineniu, či zakrvácaniu, nakoľko kefka, na ktorú sa zachytávajú bunky sliznice kanála krčka maternice, je pomerne ostrá a teda pár dní po vyšetrení môže byť prítomné špinenie. Takto je však veľmi ťažké sa objektívne bližšie vyjadriť. Špinenie po pohlavnom styku tiež môže mať viacero príčin, nemusí to byť iba špinenie, či krvácanie z maternice, môže dôjsť aj k vzniku trhliniek sliznice pošvy, čo sa prejaví krvavým výtokom. Zápal maternice sa tiež nedá vylúčiť, to je ale väčšinou sprevádzané okrem výtokov aj bolesťami. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Trhlina

  , Autor: Denisa93

  Dobrý večer potrebovala by som poradiť som 6 rokov po prirodzenom pôrode, pri nastrihnuti hrádze ta jazva mi opuchla mam dosť veľku neviem určiť či je to trhlina je dosť mäkké a podlhovasté veľmi to skvor štípe mam aj vytok Pan doktor mi predpísal Clotrimazol tablety aké tu trhlinu na jazve nevidel lebo som ho kontaktovala telefonicky kvôli karantene prosím vás poraďte mi aká mast mi pomôže ja som skúšala fucidin, sudocrem a bez úľavy Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu je ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete aplikovať Cicatridina sprej.

 • Spinenie

  , Autor: Dianka223

  Dobrý deň. Mám PCOS. Menstruacia naposledy v júli (duphaston,clostylbegyt). Tento týždeň som začala mat bolesti ako pred menštruáciou ale prišlo len špinenie/ ružový výtok bez zapachu. Iné bolesti nemám. Lekárke sa neviem dovolat, pýtam sa len preto či mám mat obavy alebo ešte mám počkať. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúcu menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade nejasností alebo ťažkostí ho navštívte.