Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Utvar na maternici a silná menštruácia

  , Autor: Viemneviem

  Dobrý deň, v máji tohto roka som mala cisársky rez, menštruáciu som dostala prvýkrát hneď po sestonedeli. Cyklus mávam aktuálne 42-45 dni. Po pôrode bola každá menštruácia silnejšia, ako do tehotenstva. Včera som bola na preventívke u môjho gynekológa a ten našiel v maternici nejaký utvar, ktorý tam vraj nemal byt a objednal ma na odber krvi pre onkomarkeri a zároveň mam prísť po MS na kontrolu, či sa utvar náhodou nevyplavil. Po vyšetrení som dostala menštruáciu. V priebehu dnešného dňa pre mňa nezvyčajne bolestivu. Celý deň je menštruácia veľmi silná a dokonca zo mňa vypadla veľká 6-7 cm zrazenina krvi, ktorej cast ale bola tvrdá, nie mäkká ako bežné zrazeniny. Je možné, že šlo o dany utvar? Stane sa, že sa naozaj vyplavi takýto nález aj sam?
  Je bežný postup poslať pacientku na vyšetrenie onkomarkerov? (Mam 30 rokov, doteraz žiadne gyneko tazkosti, rozšírený cytoster robený každý rok od 18).
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak sa jednalo o endometriálny polyp, je možné, že sa menštruáciou uvoľnil a vyplavil. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.