Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,786 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hematóm

  , Autor: Nena5982

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať či ne časté ak sa vytvorí hematóm na maternici v mieste rezu po sekcii ( sekcia pred 10 mesiacmi) na vyšetrení mi to môj lekár oznámil a bola som zaskočená tak som sa ho nespýtala. Chcela by som vedieť aj váš názor. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, niekedy sa vytvorí hematóm v operačnej rane, ktorý sa vstrebáva individuálne dlho. Bližšie sa Vám však neviem vyjadriť k nálezu u Vás. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hematóm

  , Autor: Natalia1680

  Dobrá deň, som tehotná 6+4, bola som kvôli krvácaniu na pohotovosti všetko bolo v poriadku, o týždeň som išla na kontrolu ku gynekológovi a tam mi povedal že okolo celého plodu je hematóm, srdiečko ešte nebilo a prestal sa plod vyvíjať, nasadil mi progesterón ale krvácam stále, a mám aj mierne kŕče ako na začiatku menzesu, o týždeň mám ísť ešte na kontrolu, je šanca že bude všetko v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa nedá bližšie objektívne vyjadriť. Neviem Vám povedať, či bude všetko v poriadku, v 7. týždni tehotenstva by však už malo byť vidieť akciu srdca. Ak sa jedná o chcené tehotenstvo a krvácanie nie je silné, postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Bolesť v okolí pupka po cisárskom

  , Autor: Mon1806

  Dobrý deň chcem sa opýtať som 3 mesiace po cisárskom reze a od jazvy až k pupku mám ako keby modrinu a aj má to boli ak napnem svaly nedokážem si ani vyšetriť diastazu dole pod pupkom , bola som aj na prehliadke a že všetko je ok tak nechápem ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám, iba na základe opisu, neviem bližšie objektívne vyjadriť. Može sa jednať o podkožný hematóm, teda krvnú zrazeninu. Neviem sa Vám vyjadriť ani k prípadnej diastáze. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, v prípade, že si Váš obvodný gynekológ nebude vedieť poradiť.

 • Hematom po sekcii

  , Autor: Mon1806

  Dobrý deň prosim vás ako sa rieši hematóm po sekcii ? Nad jazvou mám taký opuch a všetci vravia že hematóm a ja už teraz mám strach že ma budú znova operovat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem objektívne vyjadriť a posúdiť stav. Opuch nad ranou nemusí byť hematóm. Mierny opuch je prirodzenou súčasťou hojenia sa rán. Ak sa jedná o hematóm, ktorý Vám nerobí ťažkosti, môže sa čakať, kým sa nevstrebe, čo môže trvať aj niekoľko týždňov. Nie je vždy nevyhnutná operácia. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.

 • Hematom?

  , Autor: Daniela06

  Dobry den, chcela by som sa spytat co moze byt pricinou tmaveho vytoku. Aktualne som 13+3tt a mam covid. V 8tt bolo vidiet hematom cca 8x4mm v 12tt ho uz vidiet nebolo, moze byt, ze sa len vyplavuje? Nie je to cerstva krv, nemam ani bolesti. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, hlavne tmavou hnedou až čiernou krvou, či výtokom, do 16. týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak sa krv postupne vyplavuje von a nehromadí sa, nemusí byť prítomný hematóm. Odsledujte si to. Skúsiť môžete užívať Ascorutin v dávke 3x1 tabletka.

 • Vitamíny v tehotenstve/Hospitalizácia

  , Autor: Simkaaa

  Dobrý deň.
  Momentálne som 14tt+3 a užívam femibion 2 a na odporúčanie lekára kvôli zlym hodnotám z prvého odberu v 10tt+6/RBC 3,71; HGB 114/ mám užívať Sideral a zvýšiť dávky kyseliny listovej. Užívam Kyselinu listovú 800 µg a ďalšie spomínané produkty ale trochu mám obavy či to nie veľa a či tym neškodim sebe alebo drobcovi. Bola som totiž hospitalizovaná pár dni kvôli tmavo hnedemu vytoku, ktorý sa objavoval asi dva dni, prvýkrát ho bolo viac potom už len slabo hnedý ale velmi malo. Na ultrazvuku nebol viditeľný žiadny hematóm, placenta bola v poriadku a nevedia sa bližšie k tomu vyjadriť, vraj treba počkať. Pre mňa je to nedostatok informácii a preto sa pýtam čo mohla byť príčina tohto stavu na začiatku druhého trimestra.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či už svetlo červenou alebo hnedou krvou, do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou, je to pomerne časté, nemusíte sa preto znepokojovať, navyše ak boli výsledky vyšetrení v poriadku. Čo sa týka opisovaných hodnôt krvného obrazu, nie sú až také zlé, vyvážená strava a jedna tabletka železopreparátu na deň zatiaľ stačí. Femibion užívať môžete aj naďalej. Kyselina listová sa štandardne užíva v dávke 400ug denne, za istých okolností sa dávka môže zvýšiť na 800ug na deň. Zmysel to má však najmä prvé 3. mesiace tehotenstva. Sebe, ani plodu tým určite neublížite.