Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Svrbenie

  , Autor: Annarel

  Dobrý deň. Mam 3,5 ročnú dcérku a začala sa škrabať na pišulke, nieje to časté len som to spozorovala. Nema to ani červené, ani nemá vyrážky. Nepozorujem nič nezvyčajné. Akurat ked jej chcem potierať tak hovorí že to bolí. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je skôr otázka na pediatra. Takto sa aj tak nedá bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť pediatra, ktorý Vás eventuálne odošle k ďalším špecialistom, napríklad k dermatológovi.

Podobné otázky

 • Výtok

  , Autor: Nika24

  Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Asi mesiac dozadu sa u mňa objavil vodnaty výtok vo väčšom množstve nezapachal ani ma nič nesvrbelo. Asi o týždeň výtok zhustol mal tvarohovitu konzistenciu už sa pridalo aj svrbenie. Vybrala som Canesten 6 tbl no neprešlo to skúšala som výplach Rosalginom a následne Gynimun tak prišiel menzes po menzese problémy prešli ale dnes sa to znova objavilo. Vodnaty výtok bez zápachu a svrbenie. Čo by ste mi nato odporučil? Ďakujem veľmi pekne za Vašu radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie a nasadí potrebnú liečbu.

 • Pretrvávajúca infekcia

  , Autor: bb636

  Dobrý večer pán doktor!
  Držala som sa Vašich rád (Rosalgin + vaginálne probiotiká) a po ukončení terapie mi prešli problémy. Teda aspoň myslím, nemám skúsenosti s užívaním vaginálnych probiotík (či je výtok, akej farby a akej konzistencie). Ale opuch a svrbenie som už nemala, zdalo sa mi že je to už ok.... Po styku sa mi ale opäť vrátili problémy (opuch, svrbenie). Ja musím ísť k doktorovi, keďže mi samoliečba nepomáha a stále sa mi to vracia....Čo je horšie pred nami je víkend a mala by mi nastúpiť menštruácia. Tak neviem či budem môcť ísť v pondelok ku doktorovi....A aj môjmu mužovi sa objavili vyrážky na žaludi. Čím mu môžem pomôcť? Canesten krém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o mykózu, ktorá sa podľa opisu prejavila aj u manžela. Ak máte doma Canesten krém a voľnopredajné Canesten vaginálne tabletky, môžete ich začať aplikovať. Manžel môže používať Canesten krém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Ak by sa Vám medzičasom dostavila menštruácia, odmenštruujte a obvodného gynekológa navštívte po skončení menštruácie.

 • Lomexin

  , Autor: Iva57

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Pred pár týždňami som mala problém so silnou mykózou a dala som si predpísať gynazol krém, ten mi však veľmi nepomohol a svrbenie stále pretrvávalo. Potom som si dole pri vstupe do pošvy našla také hrbolčeky alebo guličky viac pokope… môj gynekológ mi povedal že mi nezabral poriadne gynazol lebo som si predtým nespravila výplach s Rosalginom a tak mi všetok krém vytiekol a nemal taký účinok. A že tie guličky alebo výrastky sú zdurené slizničky z podráždenia. Predpísal mi Lomexin 2 tablety a než si zavediem prvú tabletu mám si spraviť výplach rosalginom a o 3 dni si dať druhú. Moja otázka je či to nemôžu byť genitalne bradavice alebo herpes … v minulosti som mala totiž pozitívny HPV vírus no dostala som len lieky a nijak zvlášť sa to neriešilo tiež som tam mala myslim nejaký vyrástok. A ak sú to len zdurené slizničky či to zmizne po tejto liečbe. Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý by Vás v prípade nejasností mal odoslať na vyššie pracovisko do zdravotníckeho zariadenia.

 • Opakované zápaly pošvy

  , Autor: bb636

  Dobrý deň pán doktor!
  Poradili ste mi použiť Rosalgin/Cloginom, ešte som to neurobila, ale svrbenie sa mi zmiernilo ( je v oblasti ohanbia) a opuch zmizol. Je ešte potrebné použiť výplach, alebo bude stačiť Canesten krém a vaginálne probiotiká? Keď mám ešte použiť výplach, tak asi koľko krát? Bude stačiť 1x alebo 5x?

  Ďakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výplach si realizujte raz pred začatím kúry vaginálnymi pribiotikami. Zvonku si môžete natierať Canesten krém. Odsledujte si to.

 • Opakované zápaly pošvy

  , Autor: bb636

  Dobrý deň pán doktor.
  Chcem sa s Vami poradiť ohľadom častých gynekologických problémov (zápaly, kandidóza,...).V priebehu polroka sa mi už 3x objavilo svrbenie alebo opuch ohanbia. Prvé dva razy to bolo po používaní ATB, ale tentokrát sa mi to objavilo hneď po menštruácii ( svrbenie a opuch okolo vstupu do pošvy).Objavilo sa mi to tesne pred víkendom, tak som cez víkend aplikovala Canesten GYN Kombi. Ešte cítim jemné svrbenie a jemný opuch. Chcem kontaktovať svojho gynekológa, nevadí že som už použila Canesten? Alebo čo by ste mi Vy odporučili?

  Vopred ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikuje si aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Užitím Canestenu ste nič nepokazili. Pri pretrvávaní ťažkostí však bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a na základe výsledkov nasadí potrebnú liečbu.