Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,820 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Herpes

  , Autor: Monigue

  Ďakujem veľmi za odpoveď na môj pásový opar v tehotenstve. Pán doktor,prosím vás viete mi poradiť o nejakom vyšetrení, ktoré by mi zaručilo, že ten herpes neovplyvní tehotenstvo? Viete, moja gynekologička, ktorá sa ešte len zaúča mi vôbec nevedela poradiť ani vysvetliť túto situáciu. A na internete čítam všeličo negatívne o tomto probléme. Prosím vás, ak mi viete poradiť, pomôcť budem vám vďačná.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takéto vyšetrenie neexistuje. Pokračujte v pravidelných tehotenských poradniach. Vhodné je realizovanie prvotrimestrálneho USG vyšetrenia, ktoré sa realizuje medzi 11.-13. týždňom tehotenstva.

Podobné otázky

 • Herpes

  , Autor:

  Dobry deň, tento som som po prvykrat dostala genitalny herpes. Mam aj teliesko Mirenu. Je potrebne je vysadit kvoli herpesu alebo ju mozem uživať ďalej?

  Taktiež viete mi prosim povedať Vaš nazor na labioplastiku a herpes? Kvôli nemu nad tym rozmysľam a neviem či to je mozne podstupim ak mam herpes.

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevidím dôvod na odstránenie vnútromaternicového telieska. Ak bolo zavedené za správnych a štandardných okolností, genitálny herpes na to nemá vplyv. Čo sa týka labioplastiky, určite je potrebné operáciu odložiť do odoznenia príznakov a prejavov genitálneho herpesu.

 • Lomexin

  , Autor: Iva57

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Pred pár týždňami som mala problém so silnou mykózou a dala som si predpísať gynazol krém, ten mi však veľmi nepomohol a svrbenie stále pretrvávalo. Potom som si dole pri vstupe do pošvy našla také hrbolčeky alebo guličky viac pokope… môj gynekológ mi povedal že mi nezabral poriadne gynazol lebo som si predtým nespravila výplach s Rosalginom a tak mi všetok krém vytiekol a nemal taký účinok. A že tie guličky alebo výrastky sú zdurené slizničky z podráždenia. Predpísal mi Lomexin 2 tablety a než si zavediem prvú tabletu mám si spraviť výplach rosalginom a o 3 dni si dať druhú. Moja otázka je či to nemôžu byť genitalne bradavice alebo herpes … v minulosti som mala totiž pozitívny HPV vírus no dostala som len lieky a nijak zvlášť sa to neriešilo tiež som tam mala myslim nejaký vyrástok. A ak sú to len zdurené slizničky či to zmizne po tejto liečbe. Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý by Vás v prípade nejasností mal odoslať na vyššie pracovisko do zdravotníckeho zariadenia.

 • Herpes

  , Autor: Velkamiska

  Dobrý deň, pán doktor zaujímal by ma Váš názor na postup môjho gynekológa. Objavil sa mi herpes v okolí konečníka a v hrádzi, mala som štípanie, pálenie aj pri močení. Išla som ku gynekológovi,ten mi potvrdil herpes a taktiež zmiešanú infekciu,spravil mi kultiváciu na anaerobne baktérie ( na výsledky čakám) predpísal polygynax a masť fungicidin. Opýtala som sa ho a čo na ten herpes a odpovedal že masť fungicidin, alebo si mam kúpiť zinkovu masť. No podľa mňa fungicidin vôbec na herpes vhodný nie je. Tak neviem čo mám teraz robiť ohľadom herpesu, keďže gynekológ mi nič nedal.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, okrem predpísaných preparátov je vhodné užívať aj antivirotiká a samozrejme dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Realizovať si môžete aj vaginálne výplachy Rosalginom. Skontrolovať je potrebné aj partnera. Herpes vírus už máte v sebe, takže aj po preliečení bude u Vás prítomný. Pri poklese imunity sa môže opäť prejaviť.

 • ROSALGIN EASY

  , Autor: Renka22

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mala som nepríjemné Výtoky a svrbenie kúpila som si ROSALGIN EASY roztok 5x140ml ale neviem sa nikde dočítať zloženie. Som alergická na orechy a keď som to začala užívať na výplach tak sa mi začali robiť herpesy na ústach. Môže to mať spolu nejaký súvis. Neviem zloženie roztoku či tam nie je výťažkom z orechov . Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Rosalgin obsahuje liečivo benzydamíniumchlorid, ďalšie zložky sú cetrimóniumtosilát, povidón a chlorid sodný. S herpesom to súvis nemá. Medzi nežiadúce účinky patria najčastejšie pálenie alebo svrbenie v pošve.

 • Herpes

  , Autor: Monigue

  Dobrý deň,
  prosím vás mám pásový opar a spravila som si tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívny. Prosím vás aké závažnosti sa môžu počas tehotenstva objaviť kvôli tomuto vírusu? Je možné, že herpes môže ovplyvniť vývoj dieťatka?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pásový opar vzniká pri reaktivácii vírusových častíc, ktoré sa pri prvotnej infekcii (ovčie kiahne, ktoré ste predpokladám prekonali) usídlili v zhlukoch nervových buniek a odtiaľ migrujú pozdĺž vláken naspäť do kože, kde sa pri oslabenej imunite množia v sprievode typických príznakov. Rôzne štúdie skúmali vplyv vírusu na tehotenstvo, pričom nepreukázali zvýšený výskyt vrodených vývojových chýb, dokonca takáto infekcia nie je indikáciou na prerušenie tehotenstva a žena v takmer všetkých prípadoch donosí zdravé dieťa, takže sa nemusíte obávať. Odporúčam užívanie vitamínov a zvýšiť denný príjem tekutín. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť, preto je vhodné navštíviť Vášho obvodného lekára, ktorý Vám eventuálne predpíše potrebné lieky. Dodržiavajte kľudový režim a hygienické opatrenia (samostatný uterák), nakoľko sú pľuzgieriky pri prasknutí infekčné.