Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Herpes

  , Autor: Monigue

  Dobrý deň,
  prosím vás mám pásový opar a spravila som si tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívny. Prosím vás aké závažnosti sa môžu počas tehotenstva objaviť kvôli tomuto vírusu? Je možné, že herpes môže ovplyvniť vývoj dieťatka?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pásový opar vzniká pri reaktivácii vírusových častíc, ktoré sa pri prvotnej infekcii (ovčie kiahne, ktoré ste predpokladám prekonali) usídlili v zhlukoch nervových buniek a odtiaľ migrujú pozdĺž vláken naspäť do kože, kde sa pri oslabenej imunite množia v sprievode typických príznakov. Rôzne štúdie skúmali vplyv vírusu na tehotenstvo, pričom nepreukázali zvýšený výskyt vrodených vývojových chýb, dokonca takáto infekcia nie je indikáciou na prerušenie tehotenstva a žena v takmer všetkých prípadoch donosí zdravé dieťa, takže sa nemusíte obávať. Odporúčam užívanie vitamínov a zvýšiť denný príjem tekutín. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť, preto je vhodné navštíviť Vášho obvodného lekára, ktorý Vám eventuálne predpíše potrebné lieky. Dodržiavajte kľudový režim a hygienické opatrenia (samostatný uterák), nakoľko sú pľuzgieriky pri prasknutí infekčné.

Podobné otázky

 • ROSALGIN EASY

  , Autor: Renka22

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mala som nepríjemné Výtoky a svrbenie kúpila som si ROSALGIN EASY roztok 5x140ml ale neviem sa nikde dočítať zloženie. Som alergická na orechy a keď som to začala užívať na výplach tak sa mi začali robiť herpesy na ústach. Môže to mať spolu nejaký súvis. Neviem zloženie roztoku či tam nie je výťažkom z orechov . Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Rosalgin obsahuje liečivo benzydamíniumchlorid, ďalšie zložky sú cetrimóniumtosilát, povidón a chlorid sodný. S herpesom to súvis nemá. Medzi nežiadúce účinky patria najčastejšie pálenie alebo svrbenie v pošve.

 • Herpes

  , Autor: Monigue

  Ďakujem veľmi za odpoveď na môj pásový opar v tehotenstve. Pán doktor,prosím vás viete mi poradiť o nejakom vyšetrení, ktoré by mi zaručilo, že ten herpes neovplyvní tehotenstvo? Viete, moja gynekologička, ktorá sa ešte len zaúča mi vôbec nevedela poradiť ani vysvetliť túto situáciu. A na internete čítam všeličo negatívne o tomto probléme. Prosím vás, ak mi viete poradiť, pomôcť budem vám vďačná.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takéto vyšetrenie neexistuje. Pokračujte v pravidelných tehotenských poradniach. Vhodné je realizovanie prvotrimestrálneho USG vyšetrenia, ktoré sa realizuje medzi 11.-13. týždňom tehotenstva.

 • Pluzgiere

  , Autor: ivetaiveta

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa opýtať.
  Na ohanbí v lavej časti sa mi objavili pľuzgieriky. Orientujú sa v časti ako začínajú malé pysky a smerom k ochlpeniu tak 3 CM. Sú zacervenale a svrbia. O čo môže ísť? Herpes?

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, herpes sa tiež vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia stanoví diagnózu a určí ďalší postup.

 • Herpes?

  , Autor: Stanislava

  Dobrý deň, mám 24 rokov a ešte som nemala pohlavný styk. Pred dvoma dňami sa objavilo mierne svrbenie v oblasti vagíny a na veľkom pysku sa mi spravil taký malý ako keby pľuzgierik je možné aby som mala herpes ktorý sa mohol preniesť iným spôsobom ako pohlavným stykom ? Za vašu odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky to možné je, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe nálezu zhodnotí príčinu ťažkostí a určí ďalší postup.

 • Pluzgier??

  , Autor: Becky

  Dobry den. Uz dlhodobo mam gynekologicke problemy, svrbenie, bolesti v podbrusku a krizoch, trapim sa uz prakticky 2 roky. Teraz momentalne beriem 17 den doxyhexal na ureaplasmy. Avsak vsimla som si ze uz dlhodobejsie na pravej strane velkych pyskov mam akoby pluzgier. Je taky vacsi, priemer asi 1cm. Vôbec nemizne a mam aj bolesti na tej pravej strane. Rozmyslala som ci nemoze ist o genitalny herpes kedze mavam svrbenie aj v okoli konecnika. Ale ja uz tam mam dlhodobo ten pluzgier asi aj mesiac. Keby to bol genitalny herpes tak by to asi zmizlo nie? Inak som vsetky kultivacie mala v poriadku iba tie ureaplasmy sa zistili. Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví príčinu Vašich ťažkostí a určí další postup.