• Bolesť v podbrušku, vyrážky a svrbenie

    , Autor: Majka2690

    Dobrý deň, mám opakovane ten istý problém. Približne na 17-20 deň cyklu mám silné bolesti v podbrušku (rovnako ako pri ovulácii, ktorú ale zvyknem mať normálne na cca 14. DC). Deň na to bolesť postupne ustáva, ale začnem mať silnejší výtok (bez sfarbenia a zápachu) a pridá sa svrbenie a malé pysky a okolie je posiate malými červenými bodkami a niekedy cítim aj mierny opuch. Ten priebeh je stále presne taký istý, tak keď pocítim tú silnú bolesť a je to pár dní po ovulácii, už viem čo ma čaká. Stáva sa mi to aj 3-4 krát do roka. Bola som s tým problémom párkrát u gynekológa, ale v podstate mi nijak nepomôže. Výter je vždy v poriadku, sono tiež a jemu to pripadá len ako silná ovulácia. No mne je to veľmi nepríjemné, lieky na mykózu nezaberajú a väčšinou sa to vyrieši až tým, že dostanem menštruáciu, tak to počas nej zmizne. Z čoho to podľa Vás môže byť? Aké vyšetrenie by som mohla ešte absolvovať? A je možné že to je z ovulácie? Alebo je možné, že mám občas ovuláciu dvakrát počas jedného cyklu a vtedy sa objavia tie problémy? Ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň, áno, podľa opisu je pravdepodobné, že ťažkosti sú spôsobené hormonálnymi výkyvmi, ktoré majú kožný prejav. Zaujímavé je, že sa to u Vás vyskytuje sporadicky. Ovulačný a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Môže sa však stať, že prejdú dva ovulačné cykly počas jedného menštruačného, je to málo pravdepodobné, ale vylúčiť sa to nedá. Skúsiť môžete aplikáciu voľnopredajných intímnych gélov, či krémov. Za úvahu by mohlo stáť užívanie hormonálnej antikoncepcie.