Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,685 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pobolievanie v podbrusku

  , Autor: Kacerik23

  Dobry den, som druhy cyklus po spontannom potrate. Po prvej periode som bola skontrolovana vaginalnym ultrazvukom nakolko sa chceme nadalej pokusat o babo. Dostali sme zelenu. Maternica bola vycistena, vajecniky v poriadku aj endometrium podla normy. Objavili sa mi dva male myomi, jeden na prednej a druhy na zadnej stene maternice o velkosti 6mm a 1cm. Gynekolog potvrdil, ze by nemali mat vplyv na otehotnenie. Co ma vsak znepokojuje je, ze od potratu citim bolest vo vajecnikoch vzdy den az dva pred ovulaciou. Tiez mi bolo povedane, ze je to v poriadku. Tento cyklus ma vsak zacalo pobolievat na lavej strane podbruska, obcas aj na pravej a to som 3 den po ovulacii ( potvrdena testom, bazalnou teplotou) Je to akoby kratka rezava natahovacia bolest, nie prilis silna. Vytok je bez zapachu, den po ovulacii bol velmi kremovy ale uz to ustupilo. Mohol by mi tieto problemy sposobovat jeden z tych myomov? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myómy spomínanej veľkosti Vám nemôžu spôsobovať žiadne so spomínaných ťažkostí. Skôr sa jedná o ovulačnú bolesť. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Dana

  , Autor: Anuska

  Dobri den prajem
  Mala by som otazku na vas .
  Vcera som bola u gynekologa a zaviedol mi Danu a je to normalne nemusim sa bat ak ma boli od vcera brucho
  Aj v pod brusi?
  A ako dlho zvikne po Dane boliet brucho?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pobolievanie v podbrušku sa po zavedení vnútromaternicového telieska môže vyskytovať, rovnako tak aj špinenie. Je to však individuálne u každej ženy. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hlienovity vytok a neustale svrbenie

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Dlhodobo mám problémy so svrbením v pošve a hlienovitým výtokom po menštruácií, ktorý je zmiešaný s krvou. Viac krát som bola preliečená rôznymi atb (doxyhexal, amoksiklav, dalacin), entizolom, gyno-pevarylom, canestenom, probiotikami ale nič na to nezaberá. Mám aj pobolievanie v podbrušku, krížoch a slabinách a pred menštruáciou mávam aj 2-3 dni kŕče, čo som pred ako mi začali tieto problémy nemávala. Neviem už čo robiť, operovať ma už veľmi nechcú pretože mám strašne veľa zrastov a mám operované aj črevá. Čo by mohlo byť príčinou mojich problémov? Mám trvať na operácií? Je možné, že sa zistí pri nej príčina mojich problémov? Už ma raz operovali, pred necelými 2 rokomi, na nič sa neprišlo, odstránili mi cystu a jeden vajíčkovod, na druhom urobili neostomiu a fimbrioplastiku ale ja mám stále ten istý problém už skoro 3 roky. Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môžete sa u Vás jednať o endometriózu. Určite by som u Vás realizoval aj rozšírené kultivačné vyšetrenie na chlamýdie a mykoplazmy. Keďže nepoznám peroperačný nález, ani dôvod predchádzajúcich gynekologických operácií, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Operácia nemusí vždy znamenať riešenie. Každý operačný výkon so sebou prináša riziko tvorby ďalších a ďalších zrastov, samozrejme ale, ak to situácia bude vyžadovať, diagnostická laparoskopia sa dá zvážiť.

 • Pozápalovo stuhnutý závesný aparár

  , Autor: Matík

  Dobry den,
  Chcela by som sa spýtať ešte ohľadom toho tlaku v podbrušku pri hlbšom vniku partnerovho penisu aby som v tom mala uz raz a naisto jasno. Písali ste, ze to moze byt pozápalovo stuhnutehsie prarametria - oblast zavesneho aparatu maternice. Ako sa to dá napraviť aby som necítila pri hlbšom vniku tlaky? Partner má premierny penis. Moze to byt aj tym, ze si vagina musi zvyknut na sex? Kedze som mala zatial iba 2x. Dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to podstatná skutočnosť a okolnosť, ktorá mení celý pohľad na vec. V začiatkoch aktívneho pohlavného života sa môže pobolievanie v podbrušku vyskytovať, rovnako tak aj štípanie pošvy spôsobené trhlinkami. Odsledujte si to. Ak aj napriek častejšiemu pohlavnému styku budú ťažkosti pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť v pravom podbrušku

  , Autor: Prelka

  Dobry den pan doktor,
  dnes mam 28. den cyklu. Tento cyklus bol veľmi zvláštny, sporadicky sa objavovali bolesti v podbrusku a potom boli dni, kedy ma nic nebolelo. Gynekolog ma skontroloval ultrazvukom, videl len prasknutu cystu na pravom vajecniku, lavy vajecnik bol cisty. Okrem toho si vsimol volnu tekutinu v bruchu, mozno z prasknutej cysty. Vyter bol cisty, crp nizke a krvny obraz v poriadku. Skontroloval ma chirurg, aj urolog. Vycievkovany moc bol v poriadku. Na sone brucha videli len volnu tekutinu v bruchu asi 15 ml. No ja stale citim mierne pobolievanie v podbrusku, viac vpravo a vystreluje mi to aj do chrbta vpravo. Do tohto cyklu som problemy s bolestou nemala. Moze sa mi tak bolestivo prejavovat pravy vajecnik, v ktorom praskla cysta? Alebo ma drazdi stale ta volna tekutina? Dokedy by sa mala vstrebat? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané ťažkosti môžu byť spôsobené zmenami na vaječníku po prasknutí cysty. Ak sa jednalo o cystu väčších rozmerov a uvoľnilo sa väčšie množstvo tekutiny, tá dráždi pobrušnicu a to spôsobuje bolesti. Treba rátať s tým, že pobolievanie bude ešte pár dní trvať, ako presne dlho, to Vám nepoviem. Odsledujte si to, môžete užiť niečo proti bolesti. Pri pretrvávaní alebo zhoršení zdravotného stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Operácia vajíčkovodov

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Som 17 dní po operácií vajíčkovodov. Jeden mi bol odobratý úplne a na druhom mi urobili neostómiu. K operácií bol privolaný aj chirurg kvôli stenóze tenkého čreva, museli vykonať reskeciu. Operácia trvala cca 4 hodiny kvôli početným zrastom v brušnej dutine. Operácia sa robila laparotómiou, čiže mám klasický zvislý rez. Rana vyzerá dobre, pekne sa hojí ale stále mám ešte bolesti. Hlavne v podbrušku a aj častý a hojný výtok bez svrbenia. Je to normálne alebo treba čím skôr navštíviť gynekológa? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste ešte v rekonvalescenčnom období, podľa opisu bol u Vás realizovaný pomerne rozsiahly výkon. Pobolievanie v podbrušku je pochopiteľné.Čo sa týka výtoku, záleží od jeho farby a konzistencie, zápachu. Odsledujte si to. Takto je veľmi obtiažné sa objektívne vyjadriť. Samozrejme pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.