Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,046 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Výtok?

  , Autor: Dari72

  Dobrý deň prajem, chcela by som poradiť pravdepodobne ohľadom výtoku. Posledné roky pozorujem, že sa mi zakaždým zafarbuje spodná bielizeň do hnedastej farby a nedarí sa mi to ani vyprať a nijako sa to zbaviť. Popravde výtok priamo nespozorujem až po krátkom nosení novej spodnej bielizne si všimnem, že znova zmenila farbu. Na kontroly chodím pravidelne a žiadne ťažkosti nemám. Ani bolesti, svrbenie a pálenie. Občas mám iba veľmi bolestivú a nepravidelnú menštruáciu ale už od malička mám zníženú funkciu štítnej žľazy. Pomohlo by nejaké preliečenie pomocou výplachov alebo vkladov?
  Veľmi ma to trápi a už si neviem pomôcť. Je mi to veľmi nepríjemné.
  Ďakujem vopred za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, či sa výtok opakuje v isté dni cyklu každý mesiac alebo je nepravidelný. Vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom si môžete realizovať. Vhodná je aj aplikácia vaginálnych probiotík v pravidelných kúrach. Odsledujte si to. Takto, navyše bez poznania bližších informácií, či okolností, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Ruzovkasty hrudkovity vytok a svrbenie

  , Autor: Dadulina

  Dobry den, po pouziti escapelle a nasledne po dvoch dnoch po pouziti cipku pharmatex sa objavilo o tyzden nato krvacanie ako menstruacia, bolo to po asi 10 dnoch po normalnej menstruacii. Po asi dvoch tyzdnoch sa objavil hrudkovity vytok ruzovkastej farby, sprevadzany svrbenim vnutri posvy… je to sposobene uzitim danych lieciv? Pomoze preplach pochvy rosalginom alebo co mohlo sposobit takyto neziaduci vytok? Velmi pekne dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, čo sa týka krvácania, je to pravdepodobne následok užitia núdzovej tabletky hormonálnej antikoncepcie. Čo sa týka výtoku a svrbenia, môže sa jednať o vaginálnu infekciu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vaginálny výplach si realizovať môžete. Aplikovať si môžete skúsiť aj Canesten. Pri pretrvávaní ťažkostí však bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie, určí ďalší postup, prípadne Vám nasadí potrebnú liečbu.

 • Kyretaz

  , Autor: Zralok

  Dobrý deň.
  Dňa 13.8 som bola v 11tt na kyretaz z dôvodu MA, aj plod bol v 11tt.
  Chcem sa opýtať, či je čistenie takéto v poriadku.
  14,8 - mierne špinenie slabo hnedé
  15.8 - 16.8 nič
  17,8 - mierne kŕče, plus teda krvácanie. Intenzita ako slabšia ms. Bola som u dr, maternica sa zavinuje pekne, zápal nebol, jedine kúsok mi tam ostal 8mm. Dr, že by sa to malo samé od plaviť. Ze ten kúsok je maličký.
  Dostala som injekciu mem, po ktorej mi krv zastavilo zato 2 dní kŕče, tlaky čiže 18.-19. 8 nič okrem bolesti.
  20.8 opäť mierne špinenie do hnedá, tmavo
  21.8 už aj krv
  22.8. Chvíľu hnedé, chvíľu krv.... No je to vždy len fľak na vlozke od začiatku aj po utreti inak nič viac a pokračuje to aj dnes čiže 23.8.
  Bolesti už nemám. Obcas chytím taky menší kŕč ako pri Ms, ale ten aj rýchlo odozneje a teda ani lieky nepotrebujem od bolesti. Alebo ak dlho stojím na mieste vtedy ma menštruačné rozboli brucho,ale je to slabá bolesť.
  Prosím vás je normálne takéto striedanie, krv, výtok?! Ak áno dokedy to bude ešte trvať? Iné problémy nemám. Normálne počas dňa fungujem
  Dakujem.konzrolu mam až na konci mesiaca. .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po zákroku je normálne špinenie, či krvácanie do 7-8 dní. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor: Liliana222

  Dobrý deň,mám už 6.deň tmavo hnedé špinenie po ovulacii,dnes aj akoby kúsok sliznice,čo to môže byť,pred pol rokom som bola preventívne a bolo všetko ok.Mozem otehotnieť aj keď mám taký výtok?nakoľko sa snažíme o dieťatko.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi tažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok a vonkajšie rodidlá

  , Autor: Miška_1109

  Dobrý deň, dá sa potvrdiť mykóza keď mám na vonkajších rodidlách taký hrudkovitý výtok? Prestala som používať intímne mydlá lebo som z nich mala pálenie, dlhodobo som sa liečila z mykózy ale po vysadení som sa už neliečila ale chcem začať po sviatkoch nakoľko nemám žiadne príznaky. Ale chcela by som vedieť či ten výtok je nejaké potvrdenie na mykózu, sprchujem sa každý deň ale i keď sa osprchujem tak na ďalší deň mám ten "výtok" na vonkajších rodidlách. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na potvrdenie mykózy je nutné realizovať výter z pošvy na kultiváciu. Môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Čierny výtok

  , Autor: Aduszia

  Dobrý večer keďže je na toľko takáto situáciu aká je a dostanem sa ku svojej gyn. až v pondelok chcem sa spýtať čo znamená čierny výtok? Mám už týždeň alebo dva hnedý mala som už aj bolesti také v podbrusku ako keby mam menštruáciu. Dnes som išla na Wc mala som kusy čierneho vytoky ale aj krv. Čierny výtok mi začal dnes. Menštruáciu mam dostať 2 novembra. Môže to byť s tým súvisiace? Bojím sa aby nešlo o niečo horšie, keďže som pred 2 týždňami zabudla vypiť antikoncepcnu tabletku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Každopádne odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a poznania všetkých okolností určí ďalší postup.