Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Výtok/ plodová voda

    , Autor: KlaudiaDadka

    Dobry deň, chcem sa opýtať už mesiac ležím kvoli nizko položenej placente som po dvoch masívnych krvácaniach. Momentálne len občasne slabé hnedé špinenie. Začala som si však všímať že aj napriek tomu že ležím pociťujem pocit mokra, uplne číry vodnatý vytok. Bola som dnes na poradni a spomenula to svojej dr. Povedala mi že hrdlo je zatvorene, krčok neskrátený. Prosím Vas je možné že aj napriek tomu to moze byť plodová voda alebo mam len taký vodnatý výtok?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, veľa žien má počas tehotenstva vodnatý výtok, ktorý je pomerne normálny, no niekedy je až veľmi "vodnatej" konzistencie a u ženy vyvolá pocit, že odteká plodová voda. Ak boli výsledky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie odtoku plodovej vody Vám vie Váš obvodný gynekológ realizovať Temesváryho test, prípadne Vás odošle do nemocničného zariadenia.