• Zamlknutý potrat v 8. Tt tehotenstva

    , Autor: Monka318

    Dobrý deň prosím vás môžte mi povedať či smie doktor urobiť kyretaž bez narkózy teda zaživa. ? Som po zamlknutom potrate . V 8 tt sa prestalo vyvíjať . Do poradne som šla až o 3 týždne v domienke , že je všetko v poriadku. Žiaľ.. 8.7. my robili kyretaž v narkoze. Keďže mi ju doktor urobil zle a ostali mi tam veľké zvyšky plodového vajca tak mi 14.7. robili zvovu kyretaž v narkoze. Potom 19.7 som šla k lekarke na kontrolu zas to bolo vyčistené zle tak znovu 20.7. som šla do nemocnice s tým že mi doktor ktorý mi robil čistenie prvý krát urobil sono a hneď kyretaž bez ničoho . Hneď po zákroku som šla domov bolo mi zle nevoľno zimnica ledva som prišla domov celá ubolená. Ešte počas zákroku keď som povedala že to bolí odpovedal že to bolieť nemôže . Celý deň som sa z postele nedostala. Robí sa to takto bežne? Budem rada ak by ste mi podali čo najviac informácií. Myslím, že to správne nebolo a chcem podať na doktora sťažnosť no neviem či obstojím. Som z toho už zúfalá na bábätko som sa už veľmi tešila už len to že som oň prišla bola pre mňa veľká rana a vôbec som ani netušila že budem čeliť ešte aj týmto veciam. O týždeň idem na kontrolu ešte stále sú tam zvyšky. Krvácam len slabo tmavú krv. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, na našej klinike sa realizuje zákrok v celkovej narkóze priamo pod USG kontrolou alebo bez nej. Následne pacientka prichádza na kontrolné USG najskôr o 14 - 21 dní od výkonu. Skôr realizovať USG nemá zmysel, pretože výsledky môžu byť falošne pozitívne, pretože maternica potrebuje čas, aby sa dočistila a stiahla. Zo zákona máte právo podať sťažnosť. Nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, výsledky vyšetrení, či USG nálezov a nie som ani posudkový lekár. Neprináleží sa mi k tomu bližšie vyjadrovať.