• Progestenelle

    , Autor: Bora2001

    Dobrý deň, som v 31tt. Na kazdej kontrole mam kratší krcok. V 20tt 3,8 24tt 3,6 v 28tt 3,3 a na poradni vo stvrtok 3 cm. Chcela by som sa spýtať, aku liecbu by ste vy odporucili. Beriem magnerot a Progestenelle 1 tabletku do posvy. Je nejaky rozdiel v ucinku na krcok, ak si tabletku vkladam a do teraz som ju uzivala iba ustne ? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, nemusí sa jednať vyslovene o skracovanie krčka, rastom maternice sa rozvíja jej dolný segment. Ak je funkčná dĺžka krčka 30 mm, je to úplne v poriadku. Zásadný rozdiel v účinku pri rôznom spôsobe aplikácie nie je, vaginálnou aplikáciou sa však dostane väčšie množstvo účinnej látky k miestu pôsobenia.