• Bolesti

    , Autor: Becky

    Dobrý deň pán doktor. Už som vam pisala viac krat, moj problem je zlozity ale skusim to skratit. Mam 32 rokov, ako 10 rocna operovana 2x pre perforovany apendix a nasledny zapal pobrusnice. Pred cca 2 rokmi som zacala mat problemy, svrbiaci vytok, bolesti v podbrusku a krizoch . Moj lekar mi odporucil operaciu pretoze som mala cystu na pravom vajecniku. Po roku tychto bolesti som sa odhodlala absolvovat operaciu, ktora trvala 4 hodiny kvoli pocetnym zrastom. Na oboch vajickovodoch bol sactosalpinx, pravy odstranili a na lavom urobili neostomiu+fimbrioplastiku. Avsak absolutne mi to nepomohlo, este ten mesiac sa mi vratili bolesti, spinenie, svrbenie v posve. Samozrejme zase nasledovala liecba kadejakymi mastickami a globulami. Ale vobec mi to uz nepomaha. Mam uplne oslabenu imunitu, co som pred tym nikdy nemala. Kazdy den placem pretoze nezvladam ani starostlivost o domacnost v bolestiach a so sustavnym svrbenim. Naozaj nie je mozne v takomto pripade odstranit vsetko - maternicu + vajecniky? Vidim to ako moju jedinu nadej. Zijem na tabletkach od bolesti a vazne zvazujem antidepresiva nakolko nezvladam takyto zivot.

    Dobrý deň, takto sa Vám k Vašim ťažkostiam neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemyslím si, že odstránenie maternice by odstránilo Vaše ťažkosti. Ako som Vám už písal, príčin ťažkostí u Vás môže byť viacero. Opakovanou liečbou antibiotikami sa len prehĺbi bakteriálna vaginóza.
    Máte možnosť navštíviť zdravotnícke zariadenie, ako vyššie pracovisko, kde po zhodnotení všetkých výsledkov Vám môžu navrhnúť viacero riešení.