• Cytologia po operácii myomu

    , Autor: aki100

    Dobrý deň, pred 2 mesiacmi mi bol odstránený myom na maternici operačne rezom. Po mesiaci som bola na kontrole, všetko v poriadku, len klasické zmeny po operácii, jemne zrazeniky na maternici a trosku vrascitu strana maternice kde bol. Myom odstránený. Lekár mi robil pravidelnú cytologiu a dnes mi sestra volala ze výsledky neboli negatívne a mam prísť za pol roka na opätovný ster. Nic viac mi nepovedala len ze nebolo to negatívne. Idem koncom mesiaca ukončiť PNku tak snáď mi lekár povie viac. Chcela by som sa spýtat ci je to normálne po operácii že mám nejakú takúto zmenu, vždy bolo všetko v poriadku aj min. Rok.... V nemocnici mi dávali rôzne lieky, antibiotika atď. Imunita tiež oslabená a teda zákrok do tela. Mohlo by to s tým súvisieť ze aj cytologia nevyšla negatívna? Dakujem

    Dobrý deň, výsledok cytológie nesúvisí s operáciou. Bližšie sa Vám takto pochopiteľne neviem vyjadriť. Je možné, že sú prítomné mierne zmeny na krčku, ktoré mohli nastať aj vplyvom poklesu imunity, preto bola odporúčaná kontrola o pol roka, čo je štandardný postup. Pri nejasnostiach sa informujte u Vášho obvodného gynekológa osobne. Vzhľadom k GDPR sa informácie cez telefón nepodávajú.