Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vyšetrenie plodu

  , Autor: Herečka54

  Dobrý deň,

  Môžem sa spýtať, od 7 týždňa tehotenstva som mala veľké nevoľnosti, v 11tyzdni som sa dostala do nemocnice, lebo som mala zvracanie viac než 24h, v nemocnici mi podali Degan, vysoké dávky, z ktorých som dostala alergicku reakciu, doktor napísal že tetania, mala som kŕč na tvári,spadnuté celé ústa na pravú stranu,ústa chvíľu otvorené, potom zaťaté až som si porušila ďasná a odlomilo sa mi zo zubov.. kŕč trval 9h, doktori nevedeli čo so mnou a tak mi podali HCT 100mg i.v., Diathiaden 1amp i.v., Dexamed 8mg i.v. Aurius 2x10mg tbl, Diazepam 5mg 3x1tbl a KCL 7,5% 20ml i.v.. nemyslite, že som dostala vysoké dávky, ktoré mohli nejakí uškodiť v 11tyzdni?
  teraz som v 18tt a za dva týždne ideme na vyšetrenie prenatálneho ultrazvuku, podrobné zhodnotenie anomálii plodu...
  Rada by som sa spýtala, či mi odporúčate na základe týchto kortikosteroidov, ktoré som dostala vo vysokých dávkach nejaké ešte iné/podrobné vyšetrenie.

  Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, morfologický ultrazvuk absolvujte podľa plánu. Neviem, aké ďalšie podrobné vyšetrenia máte na mysli. Ak boli všetky doterajšie vyšetrenia v poriadku, nie je dôvod na obavy.