Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pomoc

  , Autor: Zuzu1212

  Dobrý deň chcem sa spýtať. Bola som na zákroku čistenie krčka a lekár mi predpísal entizol 500 . Ja kojim malého a má 4mesiace a tento liek sa vylučuje do materského mlieka. Práve preto som ho nepoužila. Doktor mi povedal že sa mám rozhodnúť či budem kojit alebo sa liecit. Liečba by mala trvať 10 dní. Viete mi poradiť ako mám postupovať a čo mám robiť? Nakoľko neberiem nič tak od druhej rána mám horúčku a zimnicu. A aj kebyže chcem dať dnu ten capik tak sa mi nedá nakoľko je napuchnuté a nevopcham tam ani prst. Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti. neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Bohužiaľ, neviem takto posúdiť dôležitosť liečby, či dočasné prerušenie kojenia. Pri pretrvávaní ťažkostí, či v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol zákrok realizovaný.

Podobné otázky

 • 3 ročná dcéra a svrbenie

  , Autor: lucka-151

  Dobrý deň p.doktor moju 3 roč dcéru trápi silne svrbenie v cikulke už mesiac,bila preliecivana vermoxom aj keď sa mrle nepotvrdili nič nezaberá,lieči ju kozna doktorka ktorá nám predpísala madt baneocin ale ten jek nezaberá masti ju 3 deň s tým, ma už aj začervenanie a akoby aj ranku už má,výter E.faecali,Stephen.aureus+e.coli,prosím Vás ako jej ešte pomôcť, kozna ma od dnes 10 dní dovolenku a ja neviem kam sa obrátiť o radu, keďže jej pediatricka tiež nevie pomôcť,dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od výsledku citlivosti na antibiotiká vykultivovaných druhov baktérií. Je vhodné vyšetrenie u detskej gynekologičky. Skúsiť sa môže aplikovať lokálna liečba Framykoin + Fungicidin. Existuje aj krémpasta Imazol, tiež na lokálnu liečbu. Vhodná je tiež dlhodobá liečba probiotikami. Na intímnu hygienu skúste používať Saforelle gél. Siahnuť sa dá aj po bylinkovej tinktúre z kapucínky. Dobré je na čas vysadiť sladkosti. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Rybací zápach

  , Autor: anna12345

  Dobrý deň,

  Chcem vás poprosiť o pomoc. Mala som 5 rokov rovnakého sexuálneho partnera, kedy som nepociťovala žiadne problémy.

  Od rozchodu som mala 3 nových sexuálnych partnerov, pričom po jednom sexuálnom styku som na druhý deň dostala silne zapáchajúci rybací výtok, napriek tomu že hygienu dodržiavam. Po 1-2 dňoch to ustálo, ubehol od toho mesiac.

  Avšak včera som mala bolesť v podbruška na ľavej strane a keď som sa utrela všimla som si malé množstvo kašičkového výtoku ktorého sfarbenie bolo biele/mierne do zelena a kyslý zápach – dnes sa to už neopakovalo, ale nie som na to zvyknutá.

  Chcela by som vás preto poprosiť o pomoc, neviem vôbec o čo ide, sú nejaké dostupné lieky v lekárni, ktoré by mi mohli pomôcť zároveň ktoré by mi pomohli predísť opakovaniu tohto problému?

  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a skúsiť kúru vaginálnymi probiotikami. Najvhodnejšie však bude navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a výterov určí príčinu ťažkostí a nasadí potrebnú liečbu.

 • Pomoc

  , Autor: Mimonka

  Dobrý deň, potrebovala by som pomoc … 3.1 1 deň po menštruáciu sme mali s priateľom chránený pohlavný styk. Na další deň som začala tam dole pociťovať pálenie,svrbenie a mam akoby taký hrudkovity výtok. Chcem sa len spýtať či je to mykoza , môže to byt aj tehotenstvo ? Dneska ma zacalo mierne pichat pri klitorise neviem čo robit dopredu ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať o začínajúcu vaginálnu infekciu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení, či výteru z pošvy, nasadí potrebnú liečbu a určí ďalší postup.

 • Palenie a bolesť

  , Autor: Strnadova

  Dobrý deň ,mám taký problém cca 3 týždne... pálenie a bolesť pošvy ... počas dňa nič necítim...ale ako náhle príde večer vždy ma začne pošva páliť a bolieť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám neviem pomôcť. Je potrebné gynekologické vyšetrenie, výter z pošvy a na základe výsledkov vyšetrení sa nasadí potrebná liečba a určí ďalší postup.

 • , Autor: Adat

  Dobry prosim porate mi uz ne vladzem kazdu noc sa zobudzam nato ako ma strasne srbi vagina doktorka mi od porucila coltrimazolum ktori mi vobec ne zabera potrebujem neco ucinejse viete my poradit dakujem  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na trhu je veľa preparátov, ktoré by Vám mohli pomôcť, všetky sú však na predpis, takže sama si viete kúpiť keď tak Canesten. Ak aj napriek predpísanej liečbe ťažkosti pretrvávajú, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám predpíše vhodnejší preparát na základe citlivosti z výteru z pošvy na kultivačné vyšetrenie.