• Geniálne bradavice

    , Autor: erika73828

    Dobrý deň približne mesiac som sa liečila na genitalne bradavice pomohol mi krém Aldara aj napriek zníženej imunite som sa toho zbavila a všetko bolo čisté. Ani nie do mesiaca sa všetko vrátilo. Ako by som mala postupovať, mám sa stále liečiť týmito krémami? Ako sa toho zbavím? Odporučená mi bola aj vakcína lenže som sa dočítala že ma nechráni pred týmto typom keď som ho už mala/mám. Ako by som mala postupovať?

    Dobrý deň, očkovanie jednoznačne odporúčam. Je síce pravda, že Vás nechráni pred týmto jedným konkrétnym typom, ale chráni Vás pred ďalšími typmi, s ktorými ste ešte neprišli do kontaktu. Ak došlo v krátkom čase k recidíve, problém bude pravdepodobne v imunitnom systéme. Ak máte pozitívne skúsenosti a za sebou úspešnú liečbu, môžete s liečbou pokračovať. Ďalšou možnosťou je chirurgické odstránenie kondylómov. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý po konzultácii s Vami určí ďalší postup.