• Nanášanie prípravkov na intímne partie

    , Autor: Marnie

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ak sú krémy alebo iné prípravky, napr v tomto prípade mastička proti zápalu na vonkajšie použitie, znamená to, že sa natieraju len vonkajšie pysky, teda len oblasť kde rastú chĺpky alebo sa to môže nanášať aj na vnútorné pysky, oblasť okolo klitorisu, ktoré sú tiež zasiahnuté zápalom? Považujú sa tieto oblasti už za také, kde sa prípravky na vonkajšie použitie nenanášajú alebo za to sa považuje len výhradne vaginálny otvor a hlbšie?
    Ďakujem!

    Dobrý deň, záleží od preparátu. Niektoré preparáty sa používajú na vonkajšie partie genitálií (malé a veľké pysky, vstup do pošvy), niektoré preparáty majú aj aplikátory na použitie priamo do pošvy. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Informácie o preparáte a jeho použití nájdete aj v priloženom príbalovom letáku.