Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrčka

  , Autor: Nellkaapo

  Dobrý deň našla som si hrčku medzi vaginou a konečníkom vyzerá skôr ako nejaký nahnisany vred je veľká a červená na dotyk dosť bolestivá. Chcela by som sa preto opýtať čo by to mohlo byť??? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností môže byť viacero, takto bez videnia nálezu sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tvrdá hrčka v pošve

  , Autor: Mimi811111

  Dobrý deň, pred vyše mesiacom som si vnútri pošvy našla takú tvrdú hrčku na spodnej strane, skoro až úplne vzadu pošvy. Hrčka bola bezbolestná a každým dňom sa zmenšovala, tak som si myslela, že to hneď prejde ale odvtedy to bolo tak, že niekedy tam už skoro ani nebola a potom na druhý deň zrazu bola znovu celkom veľká a mierne sa menilo a aj miesto kde sa to nachádzala. Raz to bolo v predšie, raz v zadšie, niekedy mierne napravo ale väčšinou skôr naľavo. Objednala som sa preto na gynekologické vyšetrenie, lenže akurát 2 dni predtým to prešlo a nič tam nebolo, takže keď to pán gynekológ nevidel, nevedel mi a povedať čo by to mohlo byť. Spravil mi normálu preventívnu prehliadku, cez sono mi pozrel maternicu a vaječníky a hovoril že všetko tam je v poriadku, krčok maternice vraj tiež vyzerá v poriadku tak z toho zobral ster a čakám na výsledky, ale teraz sa tam znovu objavila tá hrčka a neviem, či mám ísť znovu na gynekologické vyšetrenie alebo čo robiť. Nemáte prosím aspoň nejakú predstavu čo by to mohlo byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechcem spochybňovať Vaše schopnosti nahmatania si hrčky, ale kľudne môže byť, že si hmatáte krčok maternice. Neboli by ste prvá. Takto sa však naozaj nedá objektívne vyjadriť. Ak máte aktuálne ťažkosti, je potrebné sa ukázať gynekológovi, ktorý na základe vaginálneho vyšetrenia zistí možnú príčinu.

 • Hrčka v pošve

  , Autor: Kika 15

  Dobrý deň,pred pár týždňami i som si nahmatala vnutri tvrdšiu guličku,ktorá však na dotyk nebolí a doteraz som nevedela,že tam je. A však dúfala som,že zmizne, ale nezmisla. Mám 16 rokov a nebola som ešte u gynekológa a chcela by som sa spýtať o čo by mohlo ísť a či je to pre mňa nebezpečné. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o normálnu súčasť pošvy. Takto, bez videnia nálezu, sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hrcka

  , Autor: sdlucy

  Dobry vecer, asi pred mesiacom sa mi urobila hrcka na pysku. Bola som s tym uz 2x u gynekologa ten mi povedal ze je to ucpana mazova zlaza. Je to velke asi ako lanove semiacko a tvrde. Ako som brala teraz antibiotika dalacin sa mi trosku ta hrcka zmensila. Je to v poriadku? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak sa jedná o zapálený folikul, dá sa skúsiť po dezinfekcii do toho pichnúť a obsah vypustiť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý by si s tým mal vedieť poradiť.

 • Hrčka

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať mám asimetricke prsia mám ich dosť veľké číslo F ľavý prsník je väčší je viac napnutejsi vždy keď stojím a prehmatam si prsník na Tom prsníku smerom k hrudníku cítim ako keby hrčku nepravidelný útvar manžel aj mama sa nato pozreli vraj sú to prsné žľazy mám to aj na druhom prsníku ale nie tak veľké keďže prsník je menší v ľahu keď si to skúsim nahmatat tak to necítim len pri stojí keď je to napnuté je to normálne alebo mám navštíviť lekára ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám dá výmenný lístok na USG prsníkov, na základe ktorého sa určí ďalší postup.

 • Hrčka v prsníku

  , Autor: adka25

  Dobrý deň chcem sa opýtať. Vo februári som bola na sone prsníkov pretože ma pobolieval pravý prsník. Zistili mi v pravom prsníku cystu ktorá má 8mm. Doktor mi nakázal prísť o pol roka na kontrolu. Tak som sa objednala na august.
  Len posledné dva týždne cítim taký divný pocit v prsníku aj sa mi zdá že je nejaký väčší (je pravda že ho mám od puberty väčší tak teraz neviem či to mám zo stresu a namyslam si to ) a nahmatala som si v okolí bradavky hrčku. Bola som u svojho gynekológa ten mi to pozrel a keď som sa ho pýtala že či to vyzerá na niečo vážne tak povedal že nie , ale že nech idem radšej na sono. Keď som mu povedala že som objednana až o dva mesiace že či sa nemám objednať skôr tak povedal že stačí v auguste. A predpísal mi agnucaston. Veľmi sa bojím nedokážem normálne fungovať stále na to myslím. Mohli v prsníku nastať nejaké výrazne zmeny od posledného sona ?
  Ďakujem za odpoveď
  Dovidenia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte obavy, objednajte sa na USG prsníkov na skorší termín. Budete kľudnejšia. Ak ste mali v prsníku iba spomínanú 8 mm cystu a ostatný nález bol v poriadku, podľa mňa sa nemusíte obávať.