Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Hrčka pod bradavkou

    , Autor: Zuzstrm

    Dobrý deň, mám 24 rokov, nie som tehotná ani po pôrode, a pri preventívnej prehliadke mi gynekologička prehmatala aj prsníky a v pravom prsníku mi našla hrčku. Hrčka je tvrdšia, na pocit do 1 cm, nebolestivá, hlbšie pod bradavkou. Pred rokom som vola na sone a všetko bolo v poriadku. Gynekologička mi povedala, že je to možno mliečna žľaza. Veľmi ma vystrašila. Som objednaná na sono, no až o 2 mesiace, takže dovtedy budem určite stresovať. Viete mi prosím povedať o čo by mohlo ísť a či sú takéto nálezy bežné? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, je naozaj viacero možností, o čo sa môže jednať. Môže sa naozaj jednať iba o rozšírenú mliečnu žľazu, či fibroadenóm. Je dobré, ak bol minulého roku USG nález prsníkov negatívny. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak ste dostali výmenný lístok vrámci prevencie, termín USG prsníkov sa dáva vrámci prevencie, ak pacientka nemá ťažkosti, neskôr, práve preto, aby boli voľné skoršie termíny pre pacientky, ktoré majú nejaký problém. Ak teda máte problém, je vhodnejšie urobiť vyšetrenie skôr. Môžete zavolať, alebo najlepšie ísť osobne, na dané pracovisko kde ste objednaná a spýtať sa ich, či nemajú voľný skorší termín, keďže máte teraz vzniknutý a objavený problém a nejedná sa o vyšetrenie vrámci prevencie, prípadne nájsť iné pracovisko, ktoré Vám vie dať skorší termín vyšetrenia.