Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,409 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ovulačné krvácanie

  , Autor:

  Zdravím, chcela by som sa informovať ohľadom ovulačného krvácania. Mám 26 rokov, minulý mesiac sa mi to stalo prvý raz. Išlo o krvavý výtok, ktorý trval necelé dva dni. Navštívila som gynekológa, na základe prehliadky povedal, že je všetko v poriadku, išlo len o ovuláciu. Tento mesiac sa to opakuje, no krvácanie je veľmi intenzívne a silné, zatiaľ trvá už tretí deň, mám bolesti v podbrušku sprevádzané zvracanim. Je to podľa vás v poriadku alebo mám znovu navštíviť lekára? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulačné krvácanie môže byť aj intentenzívnejšie. Samozrejme, ak bude pretrvávať viac ako 5 dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Uhniezdenia vajíčka

  , Autor:

  Dobry deň pán doktor chcem sa pýtam menzes bol 16.3.a dnes pociťujem bolesti prsiach a mierne boelsti brucha ako pri menzese dnes som mala som také stredne krvácanie myslela som si že je to meznes ale krvácanie prestalo môže ísť o uhniezdovanie vajíčka ??alebo ide o niečo vážne strašne som sa zľakla ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zakrvácania môže byť viacero. Takto je však veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Mohlo sa jednať o oneskorenú ovuláciu a ovulačné krvácanie, áno, teoreticky sa mohlo jednať aj o implantačné krvácanie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo opakovaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť brucha a menštruácia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň. Vždy som mávala pravidelný menštruačný cyklus ale tento mesiac som najprv menštruáciu dostala normálne v ten deň ako malá prísť no po jej ukončení sa mi vrátila cca o 10 dní na to. Trvala 1 deň. Pár dní sa mi zdá že na stlačenie má pobolieva brucho a dnes mám pocit ako keby som mala celý deň plný mechúr alebo ako keby sa zväčšila maternica? Mám 29 rokov (4 sekcie za sebou , dve detičky) ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedené jednodňové krvácanie mohlo byť ovulačné krvácanie. Takto Vám však viac nepoviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň, dnes som začala veľmi slabo krvácať. Včera mi začala ovulácia, menštruáciu mám mať až o dva týždne. Mesiac dozadu som mala taktiež krvácanie mimo menštruáciu a zistilo sa že som mala zápal v pošve, na čo mi pani doktorka predpísala vaginálne guľôčky. Beriem antikoncepciu Belara. Chcela by som vedieť či je toto len obyčajné ovulačné krvácanie alebo či je možné že by sa mi zápal znova vrátil.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie ovuláciu nemáte, takže sa o ovulačné krvácanie nejedná. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie, hlavne v začiatkoch užívania, môže vyskytovať aj počas celého cyklu, rovnako tak sa počas užívania nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, zo spádu hormónov. Čo sa týka zápalu, neviem sa Vám v tomto bližšie objektívne vyjadriť, nakoľko nepoznám žiadne bližšie informácie ani výsledky vyšetrení. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, rovnako tak v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vytok

  , Autor: ivetaiveta

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať.

  Od poslednej menštruácie som 21. Deň.
  Na 8. a 9. Deň som mala prerušovaný styk.
  Na 10. Deň po sexe som dostala spinenie, úplne bledá akoby krv jeden večer, ďalší den úplne tmavý výtok a výtok ma neopúšťa už 4. Deň i keď je slabší, akoby bledohnedy.
  O dieťa sa nesnazime. Styk sme mávali s ochranou a tentokrát bez ...
  Partner tvrdí, že si je istý, že sa urobil von, ma 31 a vo vzťahoch predtým fungoval iba bez ochrany . ale viete... Človek nikdy nevie.
  Ovulacne krvácanie som nikdy nemala ešte, mám 25 rokov.
  Mohlo ísť o uhniezdovanie?
  Sex bol po menštruácii na 8. A 9. Deň ešte som mala badateľné spinenie. A 10 dní na to večer bledokrvave spinenie a ďalšie dni večer výtok tmavej farby a aj po každom utreti je vidieť niečo na toaletnom papieri. Momentálne je výtok akoby kapucinovej farby.
  Je už čas na test ? Prípadne, akú veľkú perc. Sancu dávate tehotenstvu? Alebo iný problém? Ale doteraz som nič takéto nemala.
  Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Odsledujte si to, pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Spinenie

  , Autor:

  Dobry den,
  rada by som sa informovala ak som mala menstruaciu a na 16.den cyklu( tyzden po skonceni menzesu) som zacala spinit a trva to uz 6 .den co to moze byt? Nemam ziadne bolesti. O tyzden by som mala dostat riadnu menstruaciu. Ku gynekologovi sa urcite chystam na preventivnu prehladku po roku Posledne mesiace mam pocas ovulacie slaby ruzovkasty vytok, ktory trva iba jeden den.
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o silnejšie ovulačné krvácanie, takto sa Vám ale objektívne neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.