• ureaplazma parvum

    , Autor: koala666

    Dobrý den prajem,
    z rozšíreneho cytologckého steru mi zistili prítomnost ureaplazmy parvum.. prvý krat bola zaznamenaná na vysetreni po porode pred 5timi rokmi, ciže je predpoklad že som ju mala už pred otehotnením len moj vtedajsi lekar neposkytoval takýto druh testu resp.iba zakladnu cytologiu kde sa prítomnost ureaplazmy nezisti. Lekárka mi predpísala doxyhexal na 20 dni a plus mal ist partner na vysetrenie.. liecbu som neabsolvovala kedže netrpim žiadnymi problémami ako s mocovými cestami tak ani nemavam mykozy a pod. samozrejme som sa stretla s roznymi nazormi aj kamaratky co podstupili tieto tesy mali pozitívnu ureaplazmu a každý lekar postupoval inak... jeden daný problem riesi druhý povedal že pokial nesposobuje problémy nie je potrebné lieciť ATB. Kedže rozmýslame nad druhým dietatom chcela by som poznať Váš nazor na liecbu urea parvum. Manžel odmieta brat ATB pokial mu nic nie je ma problemy so žaludkom a DNU.. a pri akýchkolvek ATB mava velké žaludocne problemy aj napriek užívaniu probiotik. a tu sa jedna o silne ATB na 20 dni, ktore vo finale ani nemusia zabrat podla realnych skusenosti ... dakujem za vas nazor

    Dobrý deň, ureaplazmy môžu byť aj normálnou súčasťou vaginálnej flóry. Ak nemáte žiadne ťažkosti, rovnako tak ani Váš partner, netreba ich za každú cenu liečiť celkovými antibiotikami. Môžete užívať vaginálne probiotiká.