Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ukrutne bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor od začiatku tehu mam problémy či už s bolesťami podbruška a hlavne stále bolesti na pravej strane podbruška a boku ale myslela som že roztahovanie maternice... ale dňa 5.12 som cítila intenzívne bolesti v podbrušku a bolesť v pravom boku tak sme šli na pohotovosť kde ma vyšetrila lekárka a zvážila návštevu urologa a ak by sa stav zhoršil že sa mam vrátiť... ten deň bol už v pohode bolesť ustúpila ale 6.12 (bol to víkend teraz) som na večer začala pociťovať neskutočne bolesti krížov chcela som najprv vydržať do rana a navštíviť môjho lekára ale bolesti prešli do takého stavu že som dostala silnú teplotu a zvracala som tak sme volali záchranku na pohotovosti ma sfúkli pani sestričky čo tu ja robím keď oni tu majú ľudí na kovid nechali ma v čakárni čakať od 5:00 do 9:00 v bolestiach na lavičke s plačom na celu tu nemocnicu nepodali mi žiadnu pomoc odobrali mi len moč a krv po hodine sedenie tam kde som ešte ďalšie 3 hodiny čakala na výsledky a o 9:00 mi povedali vraj mam infekciu močových ciest a poslali ma preč... dali mi antibiotiká zinnat 500 beriem ich od nedele aj paralel na teplotu neviem sama vstať z postele neviem ísť na wc neviem chodiť od bolesti sa zvieram celu noc aj deň plačem nakoľko ta bolesť je strašne silná ešte som sa nikdy s tým nestretla som v 18 týždni tehotenstva aby som nezabudla... ta bolesť ide od pravej strany krížov do podbruška do druhého boku hore do chrbtov nôh všade ... pán doktor ja už od bolesti nevladzem ani rozprávať už ani nič nejem nechuti mi stále mi je zvracanie chcem ísť v štvrtok urologovi alebo obvodnej len neviem kam kde mi urgentne pomôžu chcela by som zajtra ale priateľa mam v práci a nezajdem sama taký kus do nemocnice aj doma musí pri mne ostať mama cely týždeň inak ani na wc nejdem ... chcem sa opýtať čo toto môže byt ako si trosku uľaviť od tej bolesti prosím vás ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu máte pravdepodobne obličkové koliky, môže sa u Vás jednať aj o rozvíjajúcu sa pyelonefritídu. Je potrebné realizovať ďalšie vyšetrenia, USG obličiek, z krvi vyšetriť zápalové parametre, ako aj obličkové funkcie, ...Takto, bez poznania výsledkov vyšetrení a okolností, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Dodržujte dostatočnú hydratáciu, aspoň 2 litre tekutín denne, pite urologický čaj a ležte na boku, na strane, ktorá Vás nebolí. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte v dohľadnej dobe gynekologickú pohotovosť.

Podobné otázky

 • Palenie pošty po sexe

  , Autor:

  Dobrý deň...Momentálne som 3 tt po inseminacii a užívam 2krat denne progresteron čipky do pošvy...v bežný deň ma nič nepali ani náznak no akonahle máme s manželom sex hneď po ma ukrutne bolestí teda palenie na nevydrzanie ...môžem nejako uškodiť plodu alebo to palenie môže byť spôsobené s ph pošvy a ejakulatom???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať o bakteriálnu vaginózu, o podráždenú, poranenú, či atrofickú sliznicu pošvy. Môže to hť aj reakcia na ejakulát a zmena pH, keďže ejakulát zvyšuje pH v pošve, čo môže mať negatívny vplyv. Takto sa Vám však bližšie objektívne neviem vyjadriť. Môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy, užívať vaginálne probiotiká. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.