• Kvasinkova infekcia mi ničí život

    , Autor: Salayka

    Dobrý deň pán doktor už dva roky ma trápia opakované kvasinkové infekcie je to už somnou dosť zle hlavne zo psychikou nakoľko už s priateľom ani nemám pohlavný styk a kvôli tomu hroznému svrbeniu už moc ani von nechodím.. lekár mi to prelieči vždy liekmi a za mesiac-dva zase to isté.. najhorsie pre mna je teraz aj to že som tehotná v 15 týždni a bojím sa už aj o bábätko aby mu to nejako neuškodilo.. chcem sa spýtať čo s týmto robiť môžem požiadať od lekára nejaké iné vyšetrenia veď už to trvá strašne dlho a stále dokola do roka som to mala aj 8-9 krát.. ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu, ktorá sa s opakovanými preliečeniami antibiotikami môže len prehlbovať. Odporúčam realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a najmä užívať vaginálne probiotiká, ktoré napomôžu upraviť vaginálnu mikroflóru a to zníži a potlačí kvasinkové infekcie.