• vaginálny zápal

    , Autor: nezábudka

    Dobrý deň, pán doktor, ďakujem za Vašu odpoveď, ak by ste boli však taký láskavý, zareagovala by som ešte na to, čo ste písali a doplnila informácie a ak by ste boli ochotný ešte na to odpovedať, budem rada. Pýtala som sa, ako liečiť vaginálny zápal ženy, ktorá ešte nemala pohlavný styk. Reagujem na Vašu odpoveď - nie, isto nemala pohlavný styk, bola opakovane vyšetrená gynekologičkou, nepoužíva tampóny, len klasické hygienické vložky, výsledok z odberu bolo (ako som spomínala minule) premnoženie E -coli v pošve), lokálna liečba, ako som písala, je komplikovaná u nej a neefektívna, stále pretrváva výrazné pálenie, svrbenie a mierne zvýšená teplota. V minulosti prekonala zápal močových ciest, ktorý bol preliečený a moč bol v poriadku, ale vaginálny zápal sa nepodarilo vyliečiť. Spomínali ste vaginálne krémy s tenkými aplikátormi, aké konkrétne? Nedopracovala sa k takým. Preto sa by som Vás, pán doktor, poprosila o radu, ako postupovať v takomto prípade, lebo doposiaľ pri lokálnej liečbe nebol v podstate žiadny trvalý efekt. Nebola by teda vhodná celková liečba, ako sa lieči E -coli v pošve, keď žena problémy má, aké ATB sú v tomto prípade účinné alebo čo by ste poradili, keďže problémy pretrvávajú naďalej a lokálne liečiť v takomto prípade je fakt problém, ďakujem Vám vopred za Váš čas a Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, predpokladám, že za týchto okolností gynekokologička realizovala vyšetrenie cez konečník. Ak nie, je možná klasická aplikácia vaginálnych globuliek. Čo sa týka konkrétnych prípravkov a ich názvov, najvhodnejšie je sa spýtať v lekárni. Majú lepšie skúsenosti a informácie ohľadom týchto prípravkov. Keďže sa nepohybujem v ambulantnej sfére detskej gynekológie, neviem Vám bližšie pomôcť. Najefektívnejšie je vaginálne infekcie liečiť lokálne, nezaťažia tak celý organizmus, ak je to však nevyhnutné, realizuje sa celková antibiotická liečba. Podávajú sa antibiotiká, alebo kombinované prípravky s antimykotikami, na ktorých je daná E. Coli z kultivačného výteru z pošvy citlivá.