• Vysoká sliznica

    , Autor: Prelka12

    Dobrý deň pán doktor, ja som Vám už písala ohľadne hysteroskopie, ktorá má čaká, len som Vám tam uviedla nesprávny údaj, dôvod prečo ju pán doktor zvolil je 16 mm vysoká sliznica v 21. deň cyklu a možnosť, že sa v nej skrýva polyp, CA 125 bolo pri preventívke 64, ostatné výsledky v poriadku. Nižšie uvádzam hodnoty hormónov v 18. deň cyklu, nie je nutné užívať progesterón v druhej fáze cyklu? Ďakujem.

    luteinizačný hormón [LH] -> 4.3 IU/l;
    folikuly stimulujúci hormón [FSH] -> 4.3 IU/l;
    progesterón [PROG] -> 4.5 ng/ml;
    17-beta-estradiol [ESTRA] -> 47.6 pg/ml;
    kortizol [CORT] -> 384.0
    nmol/l; sex hormon binding globulin [SHBG] -> 27.8 nmol/l;
    testosterón celkový [TEST] -> 0.69 ng/ml; voľný testosterón)

    Dobrý deň, dôvod hysteroskopie ostáva teda nezmenený. Ak je podozrenie na polyp dutiny maternice, hysteroskopia je indikovaná správne. Na základe jedného odberu sa nedá povedať o deficite progesterónu. Ak máte posunutú ovuláciu, táto hodnota by mohla byť v norme, preto je potrebné kontrolný odber. Momentálne by som riešil hysteroskopiu. Ak ale nemáte žiadne ťažkosti v zmysle nepravidelného cyklu alebo sa nesnažíte otehotnieť, nemá zmysel to teraz riešiť. Keďže ale nepoznám všetky informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.