• Deflagyn Hnedý výtok

    , Autor: RadkaP

    Dobrý deň,

    na cytologickom vyšetrení mi bol zistený nález ASCUS a tiež potvrdený nález HPV 16. Začala som užívať Cytosan a na radu sestry aj gél Deflagyn (gél mi lekárka neodporučila). Prvé dva mesiace som mala ružovkastý výtok, ale pri druhej menštruácii, ktorá mi prišla skôr a bola slabá (len také špinenie) mám výtok hnedý aj zrazeninkami krvi. Môžem pokračovať v používaní gélu? Začínam posledné - tretie balenie. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, spomínané špinenie sa môže pri užívaní prípravku vyskytovať. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.