• Genitalny herpes

    , Autor: Olka

    Dobry vecer pan doktor, uz 10 rokov trpim na genitalny herpes. Liecena som bola dlhodobo Herpesinom, homeopatikami, podstupila som nekolikrat imunologicku liečbu, ale opary mam stale. Teraz som v 34. tt a opar sa mi objavil uz po 3.Lekar mi odporucil iba mast a b-complex. Zaroven s herpesom ma boli hrdlo a velmi ma boli v podbrisku.Ze serologickych testov su patrne protilatky na HSV 2. Skutocne sa plod nemoze infikovat? Na poslednom skríningu bola potvrdena nizsia porodna vaha plodu. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, herpesové vírusy ostávajú v organizme natrvalo, prejavujú sa pri poklese imunity. Ak ste už v minulosti prekonali genitálny herpes, protilátky máte vytvorené, plod by mal byť chránený. Pri akútnom výseve genitálneho herpesu je však vhodné tehotenstvo ukončiť cisárskym rezom. K odhadovanej hmotnosti plodu sa neviem bližšie vyjadriť. Postupujte podľa odporúčania Vášho obvodného gynekológa.