Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,636 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň som v siedmom týždni tehotenstva. Na nohavičkách som si našla špinenie mierne ružové také do hnedá. Bolesti v podbrušku mam. Ale tie mám už od začiatku co sme sa dozvedeli že čakáme bábo. Chcem sa spýtať ci to je normálne ale treba ísť k lekárovi. Sú to také malé fliačky ťažko sa to identifikuje trvá to už od včera

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva špinenie súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Ak sa nejedná o silné krvácanie, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Zápal pošvy

  , Autor:

  Pekný deň chcem sa spýtať, mávam tieto vaginálne problémy od spontánneho pôrodu,
  Predtým žiadne, stále vaginálny výtok, meškanie menštruácie, bolest pri močení a pálenie dr. mi predpísala vaginálne tabletky ale žiaľ nepomáhajú ani tie, poprosím o radu ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám žiadna bližšie informácie, kedy ste rodili, ako, či bol pôrod komplikovaný, či bolo rozsiahlejšie pôrodné poranenie, či ste boli GBS pozitívna, ... preto je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak ešte kojíte, menštruácia môže byť nepravidelná, respektíve ju nemusíte mať vôbec. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, vhodné je aj užívanie vaginálnych probiotík. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim, 2 litre tekutín denne. Pri ťažkostiach s močením je pri pretrvávaní vhodné vyšetriť moč a na základe výsledkov nasadiť potrebnú liečbu. U žien môže byť zanesená vaginálna infekcia do močových ciest alebo opačne, preto je dôležité zistiť zdroj prípadnej infekcie. Ak Vám nezaberá nasadená liečba, je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Po operácii vaječníkov

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať. Po operácii oboch vaječníkov (pre cystu), zostala len maternica, môže byť to mať za následok niekoľko ročne zdravotné problémy a zhoršený zdravotný stav ? Ak boli naplastie na hormonálnu náhradu trocha to pomohlo ale potom z viacerých len nežiaduce účinky (bolesť hlavy, bolesť brucha, pocit na zvracanie, priberanie, zapáli a mykóza) s tým spojene aj zdravotné problémy psychickeého charakteru. Do doby kedy boli operované, nič podobne nebolo. Prosím o radu alebo aj môže mať súvis že zostala len maternica ?
  Ďakujem Vám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak dôjde k odstráneniu oboch vaječníkov u ženy pred 45 - 50 rokmi, ktorá predtým normálne menštruovala, má to celkový vplyv na ženu. Vaječníky produkujú hormóny, ich odstránením (z rôznych medicínskych príčin) došlo k umelo vytvorenému prechodu. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, hlavne hormonálny profil, neviem sa Vám takto objektívne vyjadriť. Existuje viacero foriem hormónovej substitučnej liečby, nie každej žene sadne každý preparát. Pri ťažkostiach je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Opuchnutie

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať mam ju opuchnutú a pálive bolesti až ako keby ma to rezalo prosím o radu čo to môže byť. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o vulvovaginitídu, teda o zápal. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vysetrenia stanoví presnú diagnózu a nasadí potrebnú liečbu.

 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň, táto vec sa mi stala už 2x...ráno som sa zobudila s mokrými nohavičkami (samozrejme nebola som pocikaná ani vzrušená ) prirovnala by som to k vode .. žiaden zápach žiadne zafarbenie nič.. čo to bolo ? Mala by som navštíviť gynekológa alebo je to normálne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať o nič Vážne. Mohlo sa Vám niečo pekné snívať. V momente zobudenia ste už nemuseli byť vzrušená. Pošva za istých okolností produkuje zvýšené množstvo sekrétu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hrubšia štruktúra myometria s kalcifikatom

  , Autor: Kelly

  Dobrý deň,pre pretrvávajúce bolesti v podbrušku a krížoch som zašla k lekárovi,gynekolog nepracuje tak všeobecná dr.ma vyšetrila...moč je negat.crp aj Leukocyty v poriadku,usg brucha a malej panvy neodhalil nič len vedľajšiu dg. hrubšia štruktúra myometria s kalcifikatmi.čo to presne znamená?ale vraj z toho má podbruško neboli.som 21dc a 10-11dni po ovulacii. Cyklus mam pravidelne 26-28dc.Prosim o radu mám 30rokov.Hak neuzivam. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúce miesta tvorby myomatóznych uzlov. Keďže ale nepoznám nález gynekologického ultrazvuku a vyšetrenia, vyjadriť sa bližšie neviem. Bolesti v podbrušku si odsledujte. Pri pretrvávaní ťažkostí vyhľadajte gynekologickú ale tiež chirurgickú pohotovosť.