Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Gynekologicke

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcela by som sa vás opýtať už dlhšiu dobu má po dráždení od priateľa má pobolieva klitoris trošku je červený ku gynekológovi nemôžem momentálne ísť som odcestovana čo by ste mi poradili?????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, klitoris je veľmi citlivou časťou ženských pohlavných orgánov. Vyskúšajte pri dráždení klitorisu používať nejaký gél alebo krém, prípadne zjemniť mechanické dráždenie.

Podobné otázky

 • Tt

  , Autor:

  Dobrý večer
  Pobolieva má podbrusko a býva mi často na grcanie ale grcat nechodím čím to môže byt ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ano okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero, nemusia byť vôbec gynekologické. Ak ste tehotná a máte nevoľnosti, môže sa jednať o tehotenské nevoľnosti. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára.

 • Ster

  , Autor:

  Dobry den, dnes som bola na gynekologickej prehliadke, kedy mi potvrdili tehotenstvo. Som v 5tyzdni5dni. Lekar mi hned spravil aj preventivnu prehliadku a to aj ster z krcka maternice. Je to v poriadku pre plod? Bezne sa to robi? Nakolko som hned vecer zacala spinit. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, preventívna prehliadka sa pri diagnostikovaní tehotenstva bežne nerealizuje, ale nie je to vylúčené, špinenie je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené podráždením kapilár krčka maternice, môže sa vyskytovať v deň vyšetrenia a aj deň po ňom. Na zárodok to vplyv nemá. Odsledujte si to.

 • Opakované zápaly

  , Autor:

  Dobrý deň. Opäť sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc. Moje problémy začali pred 1 a pol rokom, sústavné bolesti v podbruší a gynekologické zápaly. Môj lekár mi tvrdil že bolesti v podbruší so zápalmi nesúvisia, odporučil mi operáciu pri ktorej mi odstránili cystu a jeden vajíčkovod. Na druhom mi urobili neostomiu nakolko na oboch vajickovodoch bol pritomny sactosalpinx. Avsak hned po operacii a dobrani atb som zacala mat vytok a moje problemy boli späť. Kazdy mesiac vytok, zapal a bolesti. Nasadila som si candivac a 3 mesiace som konecne mala pokoj. Akonahle som ho vysadila, opäť mám zápal. Beriem uz tretí deň macmiror a opäť som si nasadila candivac ale stále to nie je ok. Neviem už ako s tým bojovať. Brala som aj wobenzym, probiotika, lieky na alergiu, nic nepomohlo. Ďakujem pekne za prípadnú odpoveď a želám pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko sa takto vyjadriť. Čo sa týka zápalov a výtokov, je dôležité vylúčiť infekciu chlamýdiami či mykoplazmami, ktoré sa bežne z výteru z pošvy nevyšetrujú a môžu spôsobovať spomínané ťažkosti. Čo sa týka sactosalpingov, skúsenosti s tvorením neostómii nemám, skôr som zástanca odstránenia postihnutého vajíčkovodu, pretože v konečnom dôsledku bude vajíčkovod pravdepodobne aj tak nepriechodný. Rovnako tak s každou operáciou vzniká vyššie riziko pooperačných zrastov, ktoré môžu spôsobovať bolesti v podbrušku. Spomínaná odstraňovaná cysta ako aj obojstranné sactosalpingy môžu znamenať prítomnosť endometriozy, ktorá spôsobuje aj zrasty aj bolesti. Opakujem ale, bez poznania všetkých informácií, nálezov a výsledkov je priam nemožné sa takto objektívne vyjadriť.

 • Pseudomonas

  , Autor:

  Dobrý deň. Som v 17tt, pri kultivácii mi bol zistený pseudomonas. Nemám žiadne gynekologické tazkosti (výtok, svrbenie ani bolesť podbruška) chcem sa opýtať či to môže ohroziť bábätko alebo vyvolať potrat? Lekárka mi predpísala macmirror, lactofeel a probiotiká. V ďalšom kroku ak bude výter znovu pozitívny navrhuje antibiotiká ( sú bezpečné v tehotenstve)
  Kde som mohla k tejto baktérií prísť? Nenavstevujem plavárne ani kúpaliska a co sa týka hygieny tiež si dávam veľmi veľki pozor. dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek Vašej najväčšej snahe niekedy infekciám nepreditete. Máte nasadenú liečbu lokálnymi antibiotikami a antimykotikami, ktoré kombinujte s probiotikami. Po liečbe sú vhodné aj vaginálne probiotiká. Sú antibiotiká, ktoré sa môžu užívať aj počas tehotenstva. Najrizikovejším je prvý trimester. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynekologické

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcela by som sa vás opýtať už dlhšiu dobu má bolia bradavky môže ísť o tehu test si
  zatiaľ nechcemm robiť pretože nechceme byť z priateľom sklamaný ?? neviete očoo môže ísť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkosti môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.