Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,337 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobry den p. doktor,
  pretrvavaju u mna bolesti v podbrusku. Posledna menstruacia (11.6.) bola cela bolestiva, inokedy je to par hodin. Bolesti sa znova objavili 9. den cyklu. Su to take tupe bolesti celeho podbruska, ktire sa sporadicky objavovali cely cyklus. 15.den cyklu sa objavil zlty vytok, tak som 19. den cyklu navstivila gynekologa, ten mi urobil vyter, krvny obraz a crp. Crp je 0.62 a krvny obraz v poriadku. Cakam na vyskedky vyteru. 21. den cyklu uz boli bolesti permanentne, tak som sla na pohotovost. Tam mi povedali, ze mi praskla cysta na pravom vajecniku a mam cca 100 ml volnej tekutiny v bruchu. Dnes je 24. den cyklu a bolesti pretrvavaju. Uz sa bojim ci to nemozu byt bolesti criev alebo nieco s mocovym mechurom, oblickami. Alebo je to v dosledku tej volnej tekutiny, ci zlteho vytoku? Nemala by som navstivit ineho odbornika? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stav na vaječníkoch treba odsledovať. Ak Vám bola diagnostikovaná prasknutá cysta na vaječníku, spomínané ťažkosti môžu byť spôsobené voľnou tekutinou. Takto bez poznania všetkých informácií, okolností ako aj výsledkov vyšetrení sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Bolest v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň. Viem že najlepšie je ísť k doktorovi, ale na koľko som v zahraničí a na kontrolu sa dostanem min. za 3dni, aj to len k obvodnemu tak sa opýtam Vas.
  Som v 28 tt a už tretí deň nonstop mám bolesti v podbrušku, podobné menstruacnim bolestiam. Bodava ostrá bolesť, ktora neprestava, ba sa stupňuje a pridáva sa k tomu tvrdnutie brucha. Úľavu nepociťujem či sedím, stojím, alebo ležím. Častejšie chodím na wc, moč je biely, výtok nemám žiadny.
  Môže ísť len o zväčšovanie maternice, keď bolesti tak dlho pretrvávajú? Alebo čo to môže byť. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa vyjadriť objektívne naozaj neviem. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Odporúčam navštíviť gynekológa.

 • Ovulácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať pred večerom som pocítila bolesť v podbrušku a na druhý deň som mala deň ovulácie a na večer som trošku spinila..dnes už je to fajn..cítim však už dlhšie že má páli spodok pri moceni a aj má svrbí. Dnes som si všimla na pošve biely fľak ..predtým som mala aj Výtoky.. ide o mykózu alebo nejaký zápal?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa vyjadriť objektívne neviem. Môže sa jednať aj i vaginálnu infekciu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť v podbrušku a voľná tekutina v bruchu

  , Autor:

  Dobrý deň,
  mám 35 rokov. Chcem sa opýtať čo mám robiť, resp. aké vyšetrenia podstúpiť? Posledný mesiac som mala bolestivú menštruáciu, inokedy je to len pár hodín. Na 8. - 9. od skončenia menštruácie začali mierne bolesti v podbrušku znova. Neboli permanentné, možno pár hodín do dňa, tak som uvažovala, že to môže byť skorá ovulácia. Ale tie bolesti pretrvávali, až sa 15.deň cyklu objavil žltý výtok, pri tom na výtoky netrpím. 19. deň cyklu som šla za gynekológom a on videl voľnú tekutinu v bruchu. Povedal, že zrejme mám nejaký zápal alebo to bude ovulácia. Predpísal mi klotrimazol, urobil výter, krvný obraz a crp. Dnes ráno som volala a crp je 0,62 a krvný obraz v poriadku. Čakám ešte na výsledky z výteru. Dnes je 21. deň cyklu, žltý výtok už nemám, ale podbruško vrátane krížov stále mierne pobolieva. Niekedy mám podbruško nafúknuté. Znepokojuje ma však jedna vec, keď som pred niekoľkými mesiacmi bola na preventívku (10/2019, ale neviem ktorý deň cyklu), gynekológ znova videl voľnú tekutinu v bruchu a bol mi potvrdený streptokok a ecoli, užívala som na to macmiror.
  Mala by som ísť aj za iným odborníkom, aby sa prišlo na príčinu tej tekutiny a zároveň bolesti v bruchu? Čo si mám nechať vyšetriť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero, mohla Vám napríklad prasknúť cysta, alebo väčší dominantný folikul, čo mohlo spôsobiť voľnú tekutinu v bruchu. Nepoznám ale nález, ani výsledky všetkých vyšetrení, preto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, vyčkajte na výsledky kultivácie.

 • Mohla som nakaziť partnera ?

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Po jednom nerozvážnom úlete bez ochrany mi nastali gynekológické problémy ako biely výtok so zápachom ktorý liečil môj gynekológ ako bakteriálnu vaginozu, žiaľ zjavne som chronický pacient, po xy ATB mi zistil ešte aj streptokoka, avšak nie som si istá akého. Vlečie sa to už rok a pol a už som zúfalá . V januári mi celková preventívna prehliadka dopadla na výbornú bez žiadnych nálezov zo sterov a kultivácii , avšak mierna bolesť v podbrušku tam stále bola a aj výtok, i keď už bez typického rybieho zápachu. Na slová môjho gynekológa ktoré zneli :" všetko je čisté tu nemôže byť nič zle" a konzultáciou o tom že určitý výtok je normálny a aj keď je biely je to v poriadku ..... som sa rozhodla po roku a pol abstinencie začať opäť sexuálne žiť . Dnes prišli výsledky z kontrolnej kultivácie a opäť je tam streptokok. Výtok je stále , divné tlaky v podbrušku tiež, zápach už nie. Aj pri sexe pri niektorých polohách bolesť, čo sa mi veľmi dávno vôbec nestávalo

  Ako mám takúto situáciu riešiť ? Ja takto nechcem žiť! Nekonečné riešenia , stovky eur v lekárňach

  A čo je najdôležitejšie, mohla som nakaziť partnera ?
  Predo mnou nikoho nemal, s nikým nespal ani nič podobné. Mohla som ho nakaziť ? Musí sa tak isto preliečiť ? Má ísť k urologovi ?

  Ďakujem za odpoveď.
  S otázkami sa obraciam na vás nakoľko už neviem či môžem môjmu gynekologovi veriť a žiadať a o úprimnú pomoc.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od nálezu z výteru. Ak bol partner predtým v poriadku a aj vy, nepredpokladám závažnejšiu infekciu. Isté druhy streptokoka sa v pošve nachádzajú bežne, takto sa neviem bližsie vyjadriť ohľadom výsledku. Dôležité je udržať vaginálnu rovnováhu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká a na intímnu hygienu používajte len čistú vodu alebo prípravky na intímnu hygienu.

 • Nekonečná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, 11.6 som dostala menzes, vo štvrtok, končil sa 17.6, cyklus mam cca 30—31 dní, pravidelný, bez problémov. Večer 18.6 sme mali s partnerom pohl. styk a odvtedy som znovu trošku krvácala, červená krv, ale nie veľa, stačila mi intim vložka, zo soboty 20.6 na nedeľu 21. 6 sa to ukončilo, počas nedele žiadny výtok, tešila som sa. No dnes, 22.6 som sa zobudila a krvácam mierne opäť, medzitým sme styk nemali. Cítim mierne napätie v prsiach, ale nič strašné. Bolesť v podbrušku minimálna. Vedeli by ste mi poradiť, čo by to mohlo spôsobovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Je nutné vylúčiť tehotenstvo. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.