• Vysoka sliznica maternice

    , Autor:

    Pan doktor , Ďakujem za odpoveď. Včera som Vam pisala ohľadom tej vyške sliznice. V piatok to bolo prvy deň meškania menštruacie.Podľa USG mi bolo povedane, že menzes dostanem každu chviľu, zatiaľ nekrvacam. Pred 2 mesiacmi som mala vyšku sliznice 11 MM a menzes bola na 3 tyždeň meškania vyvolana Agolutinom. Bola som na USG na 20 deň cyklu a vyška bola 7mm a o tyždeň nato tych 20mm, ktore ma strašia.Ta vyška sliznive je veľmi vysoka a može nastať silne krvacanie?Podľa mňa mi určite moj lekar bude chcieť vyvolať menzes. Byva takato vyška sliznice bežne u žien pred menopauzou sposobena hormonmi? Ďakujem pan doktor veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, no, rýchly nárast sliznice a meškanie odlučovania sliznice je spôsobené v perimenopauze hormonálnou nerovnováhou. Hormónu, ktorý spôsobuje rast sliznice máte dostatok a hormónu, ktorý spôsobuje odlučovanie sliznice nedostatok. Ak však je ešte hladina hormónu spôsobujúca rast sliznice dostatočná, treba ešte menštruačný cyklus korigovať. Vhodné by bolo u Vás pouvažovať o vykonaní kyretáže a zavedenia vnútromaternicového telieska, ktoré by Vám mohlo pomôcť. Ťažko sa ale takto viem objektívne bližšie vyjadriť.