• Tazka displazia krcka maternice

    , Autor: Dudika

    Dobry den chcem sa opytat,som v 21 tyzdni tehotenstva a mam napisanu diagnozu"tazka dysplazia krcka maternice"dalej sa v sprave uvadza "na zadnej pere nehomogenna skor gulovita lezia priemeru 23mm nesotro ohranicena"chcem sa opytat co to pre mna znamena v 21 tyzdni tehotenstva ci sa to da liecit a ci mozem mat uz vyvijajucu rakovinu krcka maternice.Dakujem

    Dobrý deň, bez videnia nálezu a poznania všetkých informácií, výsledkov vyšetrení a okolností je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať obvodného gynekológa, pripadne vyšetrujucich lekárov. Ťažká dysplázia krčka maternice neznamená karcinóm, je to však prekanceróza. Čo sa týka útvaru na krčku, ak sa niečo Vášmu obvodnému gynekológovi niečo nezdá, pacientka sa odosiela na vyššie pracovisko, kde vedia zhodnotiť nález pripadne realizovať odobratie vzorky na histologizáciu a následne potom sa určí ďalší postup.